Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » 17 évesen hamarosan leteszem...

17 évesen hamarosan leteszem a jogsit, és kapni fogok egy autót szüleimtől, amivel reggelente suliba mennék be. A pénzkeret másfél millió forint, és én olyasmi autót szeretnék mint a cadillac, tehát egy elegáns, de valamennyire retro autót. Ötletek?

Figyelt kérdés
2015. máj. 25. 11:40
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:

"és pont ezért NEM cadillac kell (főleg hogy mainstream)"

Erre a Mercedes meg tetszene, főleg, hogy tucatautó, még ezek a régiek is. De van egy rakás amerikai autó, ami ritka, csak azok drágák lesznek a ritkaságuk miatt, és a fenntartásuk is kemény lesz.

Olyat érdemes venni, ami egy kicsit ritkább mint a többi, de mégis fut belőlük pár példány Magyarországon és esetleg van klubja is. Pl. DMC Delorean (na ezt pont nem lehet megkapni ennyiért). 1.5-ért mégiscsak marad valamelyik szokásos tucatautó.


Az anyagias részt én írtam, és amit a válaszodra reagálva hozzátennék, hogy nagy részük még néha se kap ilyen értékeket. Nem irigységből, csak leírtam, hogy miért tesznek néha megjegyzéseket.

Amúgy ha már anyagiaskodás, aki megveszi, ugye számolt azzal is, hogy állja a több 10 ezer forintos havi üzemanyagot, szervizköltségeket, biztosítást.

Na ezek egy ritka, benzinzabálóbb, régebbi autó esetén hatványozott költségek, ezt is számításba kell venni.

2015. máj. 25. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 szerencses85 ***** válasza:

Ha fontos, hogy jól nézzen ki, kicsit egyedi legyen, akkor még ezt ajánlom:

[link]

A fenntartása drágább, meg nem annyira minőségi, de ez szerintem elég jól néz ki.

2015. máj. 25. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
69%

Magyarország..ezért nem jut előbbre soha..az irigység,a másikkal fogalkozás megy még mindig ahogy látom..

Én Angliában élek,itt az a fura ha valaki már betöltötte a 17-et és gyalog jár. Szám szerint egy ilyet ismerek,egy nepáli srác,elég csóró szerencsétlen..

2015. máj. 25. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
75%

Igen, irigység az van (nem csak Magyarországon, hanem ott is, a szigeten, ezt tapasztalatból tudom), de az én hozzászólásomban csak felhívtam rá a figyelmet, jómagam újat vehetnék ezekből a menő autókból, pedig Magyarországon élek és úgy keresek, mint az Angolok (még akkoriban időztem Angliában, amikor a jelenlegi ott melózó kölkök még bölcsödések voltak, úgyhogy van tapasztalatom).

Magyarországon sem nagy cucc autóval rendelkezni, potom 300e ft-ért már egy jó Swiftet vehetnek a fiatalok, csak pont az a gond, hogy nekik valami virítós autó kell (ugyanez van a szigeten is, szintén tapasztalat). Csak tudod amikor maga az autót vásárolni készülő vallja be, hogy virítani akar az autóval, akkor miről is beszélünk?

Másokkal foglalkozás, ok, erről szól ez az oldal. Azért kérdez, hogy foglalkozzunk vele.

Örülök, hogy elit iskolába jár, pedig nem is ismerem, de az elit nem arra vonatkozik, hogy milyen drága autóval jár valaki oda, vagy rosszul gondolom?

Na és ez most nem mással foglalkozás, vagy irigység, hanem inkább egy tanács, hogy ne úgy válasszon autót, hogy másoknak mutogassuk.

Mi lenne, ha vennél egy kisebb Toyotát, amibe szinte csak tankolni kell és azt is keveset? Nem lehet vele virítani, de a legésszerűbb választás egy fiatalnak.

2015. máj. 25. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 A kérdező kommentje:
Utolsó válaszoló : Köszi a választ ez például meggyőzött. De én nem virítani szeretnék, mert akkor kérek valami újabb autót vagy "kisírok" egy caddilacet vagy egy új skoda octavia elegance-ot. De szüleimet se szeretném ezzel idegesíteni, szóval inkább ennyiből választok egy olyat ami NEKEM tetszik. Csak nem akarom lejjebb adni ennél.
2015. máj. 25. 22:12
 16/22 anonim ***** válasza:
Mercedes-Benz W108/W109.
2015. máj. 25. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
85%
Első autót úgyis töröd gyakorolj be egy kockaladán
2015. máj. 27. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
52%

itt nem az irígység a gond, hanem hogy vannak ilyen felvágós parasztok, akik idejönnek villogni, hogy mennyit keresnek, és hát szegény nem tudja eldönteni, hogy hány milliós autót vegyen...:D


fogadni mernék, hogy a kérdező is csak egy átlagos csóró, aki fel akart tenni egy provokatív kérdést, mert tudta nagyon jól, hogy ezzel a stílussal maximum beszólásokat fog kapni...:D


Hummer-t vegyél, az jó nagy, elfoglalsz vele 2 helyet, így tudni fogják az iskolába, ki a kemény...:D

2015. máj. 27. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
BMW E36 320i soros 6 hangeres, másfél millióért kapsz szép példányokat.
2015. dec. 1. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:

A helyedben vennék egy olcsó kocsit, ami keveset fogyaszt, olcsó alkatrészt igényel és még akár te is megtudnád szerelni. De mivel értelmiségi vagy, soha a büdös életben hozzá se fogsz nyúlni, mert egyetemre mész, ahol nagyisten leszel, szétbulizod az agyad, kirakod a p.csád, vagy a nagy pofád, attól függ milyen nemű vagy. Posztolgatod facen mekkora raj gyerek vagy, majd szegény autót amit a szüleidtől kapsz szépen lelakod és 5 év elteltével kérsz majd egy újat.


Én így látom a mai fiatalságot. Viszont irigységből se tenném tönkre a másik kocsiját akármiylen ellenszenves számomra az a személy.

2016. márc. 1. 02:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!