Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Egy 2T-s robogóba hogy kell...

Egy 2T-s robogóba hogy kell üzemanyagot keverni?

Figyelt kérdés
Külön kell beletenni az olajat és a benzint vagy össze kel keverni?A válaszokat előre is kösz!

2015. máj. 24. 22:56
 1/2 anonim ***** válasza:

A kétüteműekhez használható olajok önoldóak: elméletileg ha beleöntöd a benzinbe, elkeverednek. Ahhoz, hogy ezt ellenőrizni tudd, általában nagyon erős színezőanyagot tartalmaznak, ami még 1:50-es keverés mellett is megszínezi a benzint.

A különolajzású kétüteműeknél nem kell keverni semmit: beletöltöd a benzint az üzemanyagtartályba, az olajat az olajtartályba, azt' lehet menni. De ezek is 2T olajat igényelnek. Esetleg előfordulhat olyan, hogy bejáratáskor az üzemanyagtartályba is keveréket kell tölteni, hogy több olajat kapjon a motor.

A keverékolajzású kétüteműeknél kell csak kevergetni a benzint az olajjal. Itt működik az a módszer is, hogy először betöltöd a benzint, utána hozzáöntöd a kellő mennyiségű olajat, majd kicsit megrázod a motort. Én inkább kannában szeretek keverni, ott jól látom, hogy rendesen elkeveredett-e a matéria. Bár már évek óta nincs vele gondom, utoljára vagy 6-7 éve sikerült belefutnom valami rettenetes olajba, ami az istennek sem akart keveredni a benzinnel, vagy fél óráig ráztam, mire jó lett. Kezdőknek abszolút hülyebiztos ez az eljárás: láttam már olyat, aki elsőre sapkáig töltötte az üzemanyagtartályt benzinnel, aztán vakarta a fejét, hová fog férni a kellő mennyiségű olaj. Az ilyen módszerekre az egyik megoldás a kannában keverés, a másik a gondolkodás.

2015. máj. 24. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszi,sokat segítettél! :D
2015. máj. 24. 23:06

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!