Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Simson fényezés?

Simson fényezés?

Figyelt kérdés
Adott egy simson s51 aminek szörnyen néz ki a fényezése. Az lenne a kérdésem, hogy aeroszolos festékkel újra lehetne-e fényezni?

2015. máj. 24. 16:56
1 2
 11/13 joco5582 ***** válasza:

Én mást ajánlanék. Egyszer lefújtam dezodoros festékkel a motoromat és írtó hamar leamortizálódott. Biztos vannak jó minőségű tartós festékek is, de én még olyannal nem találkoztam.

Viszont 5-10 ezer forintból leszinterezik bármelyik porfestő\szinterező műhelyben. Az pedig égetett sokszor horganyzott fémfelület! Ha le is pattan nem fog rozsdásodni.

Csak a benzinállósághoz még annyit, hogy egyik festék sem az. A régi benzinek nem voltak olyan maró hatásúak mint a mostaniak. Manapság sokkal kifinomultabb adalékok vannak a benzinben ami idővel éppúgy megromlik mint a modern gázolajak. Egyszerűen elsavasodik. Egy égetett festék kb úgy ahogy bírja, egy szimplán fújt rögtön megadja magát.

Nagy szívások tudnak abból lenni, hogy a lemállott festékdarabok eltömítenek mindent.

Ha már fested, akkor a tankba ne kerüljön. Azt ki kell marózni, telitankkal kell lerakni, vagy egy komplett saválló kezelést kell csináltatni rá.

Remélem segítettem

2015. máj. 27. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 A.C.A.B ***** válasza:
8-as vagyok. Én tudok ajánlani, de attól félek olyant már nem lehet kapni :D én genius pro festéket használtam, baumaxban lehetett kapni, csak ugye az kivonult az országból... először én is féltem mi lesz belőle megmondom őszintén, de miután már több mint egy éve ugyanúgy ragyog mint amikor lefestettem, nincs rá egy rossz szavam sem. Arra tényleg figyelni kell viszont hogy benzinálló legyen. Ha meg nem találsz benzinállót az sem nagy baj, csak akkor figyelni kell tankolásnál.
2015. máj. 27. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 A.C.A.B ***** válasza:
Ja és még annyit leírok a genius pro-ról, hogy ennek a márkának a lakk változatával festettem le a sárvédőimet, de még enyhe csiszolással sem jön le róla semmi. A zománcfestékük meg időjárás és ütésálló, tehát az sem jön le könnyen, ha lefestessz vele valamit.
2015. máj. 27. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!