Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mikor kell megkotni a kotelezo...

Mikor kell megkotni a kotelezo biztositast?

Figyelt kérdés

Ha 29-en megyek megvenni az autot, (alairom az adas veteli szerzodest) viszont az atirast csak junius 9-en intezen el ( mert ugye erre van 14 napom) akkor a kotelezot is raer majd csak akkor megkotni ? Vagy ez hogy van ?


En 29-en mar szeretnem hazavezetni a kocsit es ezert kerdezem.


2015. máj. 23. 11:02
1 2
 1/14 Beviz Elek ***** válasza:

Elméletileg mikor aláírjátok az adásvételit és mielőtt hazamennél vele.

Gyakorlatban pedig hazavittem a kocsit és este megkötöttem. Fontos hogy aznap kösd meg, az adásvételin szereplő dátumtól nincs rajta biztosítás. Ha később kötöd meg, akkor a fedezetlen napokra komoly összegeket fizetsz.

2015. máj. 23. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:

Az a baj hogy az atirast es a kotelezot az e havi fizetesembol tudom csak megoldani, amit 9-en kapok meg.

Viszont a kocsit mar ebben a honapban 29-en meg kellene vennem.

2015. máj. 23. 11:23
 3/14 A kérdező kommentje:

Ilyenkor mi lenne a legjobb megoldas?

Olyan variacio letezik hogy csak a kotelezot fizetem be es az atirast kesobb intezem ? Vagy ez hogyan mukodik ?

2015. máj. 23. 11:24
 4/14 Beviz Elek ***** válasza:

Az átírásra 15 napod van. Érdemes ügyintézővel csináltatni, ahol az eredetiségvizsgát csináltatom, ott +5ezer ft-ért 1 nap alatt mindent elintéznek, nem kell mindig elkérjem magam a melóból.


A biztosítást is később kell fizetni. Megveszed a kocsit, este netrisken megkötöd a biztosítást, lesz vagy 1 hét mire kijön a csekk. Befizeted rá 1 hétre, halasztottál ezzel is 2 hetet.

2015. máj. 23. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

Tehat ha en ugymond "megkotom" a biztositast es ra 1 hetre megerkezik a csekk akkor az az idopont latszik majd amikor igenyeltem ?

Es fiztni pedig csak akkor kell amikor megkapom a csekket ?

2015. máj. 23. 11:46
 6/14 A kérdező kommentje:
Illetve ott van meg az is hogy amikor en megveszem a kocsit akkor helyben ala is irom az adasveteli szerzodest, mert csak igy tudom megoldani.
2015. máj. 23. 11:47
 7/14 Beviz Elek ***** válasza:

Így van. A lényeg, hogy az alkuszt megbíztad, onnantól van érvényes biztosításod.

Figyelj arra,hogy megkötésnél évi 0-5000km legyen a becsült futás és ne használd 30 napnál többet külföldön!

2015. máj. 23. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 Beviz Elek ***** válasza:
Természetesen. Aláírod, hazagurulsz, otthon gépről megkötöd a biztosítást. Hazáig csak nem töröd össze... :D
2015. máj. 23. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

#Beviz Elek:

Én már csináltam olyant! Épp hogy hazaértem, nyomás próbakörre az asszonnyal, és közben sikerült egy tisztázatlan balhéba kerülni. 20 éve volt, és akkor küldött a biztosító 420 ezres számlát, ami akkor kb. 1,5 éves fizetésem volt...

2015. máj. 23. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

Hmmm..

Viszont ehez mit szoltok ?


Megveszem, alairom az adasvetelit, es telefonrol ott helyben megkotom a kotelezo biztositast.


Vagy olyat lehet csinalni hogy meg azelott megkotom hogy alairtam volna a kotelezot? ( tudom hogy hulyeseg) de lehet hogy ez lenne a legegyszerubb.

2015. máj. 23. 12:00
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!