Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » BMW e90 benzines vadul berezeg...

BMW e90 benzines vadul berezeg 80-90 között. Mi lehet a baj?

Figyelt kérdés
Tegnap elkerülhetetlen volt, hogy a sáros földútra térjek vele, és mintha kissé megviselte volna szegényt. Hazaértem, minden rendben volt, rögtön le is mostam, és ma kellett mennem egy hosszabb útra, (szerencsére közel az otthonomhoz) arra lettem figyelmes, hogy itt-ott fékezésnél, vagy csak gurulásnál is olyan fémes súrlódás hallatszik, vagy mintha fém és kö súrlódna, szakaszosan. Ha gyorsabban megyek, gyorsabb ritmusra... aztán ez néha abba is marad, de ami igazán frusztráló, 85 felett úgy elkezdi dobálni az autó elejét, mintha ovális lenne a kerék, vagy mintha nem lenne jól felcsavarozva a helyére (jól van). Aztán ha 80 alá lassítok, abbamarad. Esetleg ha találkozott már valaki ezzel a jelenséggel, nagyon megköszöynném a segítségét!

2015. máj. 23. 10:48
 1/8 A kérdező kommentje:
Még annyi lemaradt, hogy nekem elég egyértelmünek tünik, hogy a jelenség forrása nem a motor.
2015. máj. 23. 10:50
 2/8 anonim ***** válasza:

Ez semmi!

Bmw és 80nál zörög?

Két kérdéssel ezalatt egy fószernak a Wartburgja 180 nál zörög!

Na az a nem semmi:)

De hogy ide is válaszoljak szakszerűen, jó lenne ha valami szerelőakna fölé állnál, és alánéznél.

Vagy emelővel aláemelnél.

Előfordulhat hogy valamelyik féltengely kaphatott egy kis felütést, vagy a fékrendszer része közül valami, pl tárcsa, mert a földúton kemény nyomvályúra hajtottál rá, vagy valami göröngyre.

2015. máj. 23. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Elképzelhető, hogy kavics van a fékek között. Mihamarabb nézesd át, mert elég balesetveszélyes!!!
2015. máj. 23. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Nézd meg hogy nincs-e tele sárral a felni belseje
2015. máj. 23. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Valszeg a fékre is jutott a mocsokból, azt érdemes minél hamarabb kipucolni, mert tárcsa+betétcserével jár, ha sokáig húzod.


A rezgésre: lehet hogy sár van a felni belsejében , az tud ilyet okozni ( télen a befagyott hó is ) vagy az sem kizárt, hogy a mocsok mosáskor magával vitte a felniről a centirozáskor felrakott súlyt.

2015. máj. 23. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Előttem jól mondják. Mindamellett nem ártana megnézni az első gumiharangokat és a kerékcsapágyakat sem.
2015. máj. 24. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a hasznos válaszokat! Amint említettem, rögtön lemostam az autót - a látható részeken. Tényleg tisztának nézett ki, de szerelöakna fölé állva más volt a helyzet: A kerék belsö fele tele volt sárral, a lengökarokon is duzzadt a sár, a fékpofán szintén. Miután lepucoltam, a probléma megoldódott, köszönöm mindenkinek a segítséget! :)
2015. máj. 25. 00:33
 8/8 anonim ***** válasza:
kavics a tárcsa és a betét között
2015. máj. 25. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!