Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Ha egy AM6-os motorra 10...

Ha egy AM6-os motorra 10 foggal kisebb fogaskereket teszek hátra akkor mennyivel lesznek hosszabbak a sebességek, illetve mennyire lesz gyengébb a gép? A végsebesség lényegesen fog változni?

Figyelt kérdés
2015. máj. 13. 19:00
 1/4 joco5582 ***** válasza:

Szia,

Nagyon meg fogja fogni. Elképzelhető, hogy 10 foggal kisebb nem is kapható. Általában a blokk felőli kis lánckereket lehet fog szám alapján cserélni. És egy két fog különbség is jelentősen befolyásolja a motort.

De szerintem van értelme a cserének, mert ha ritkán motorozol hegyes vidéken - és nem krosszozol, akkor teljesen felesleges a rövid áttétel.

Vannak olyan motorok ahol a lánckerék cserélgetése már nem elég. "Leforogja", ekkor a primerhajtás (kuplung) fogaskerekeivel még lehet játszani.

Remélem segítettem

2015. máj. 14. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Keszthelyen lakom, szoval egy ket dombos utszakasz van, de alapbol meg rövidnek talalom a sebessegeket azert gondoltam cserere. neha kimegyek terepre, de nem vagyok valami nagy motoros szoval nem lenyeg hogy akkora ero legyen benne.

inkabb az a fontos hogy nagyobb utazo sebesseget tudjon tartani a motor.

egyebkent 12-es dellorto van rajta eleg kicsi fuvokaval es igy csak 2,9l/100km a fogyasztasa.

az lenne a lenyeg hogy kis fogyasztása legyen gepnek de mondjuk 60-70-es utazon ne porogjon szet. mert nyaron melo miatt majd sokat kell maszkalnom vele.

Köszi a választ :)

2015. máj. 15. 19:48
 3/4 joco5582 ***** válasza:
Nincs mit 😃 pont ilyen esetekben érdemes első fogaskereket cserélni. Ja ha elsőt cserélsz nagyobbat vegyél. Biztos szét fognak trollkodni a matekosok, de kb 10% körüli változásra számolj.
2015. máj. 16. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Zsakatolavonat válasza:
Inkább tegyél rá egy 17 es dellorto karbit, nem fog szét pörögni 60 nál se 😆
2022. szept. 9. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!