Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Vezérműláncot milyen sűrűn...

Vezérműláncot milyen sűrűn kell cserélni?

Figyelt kérdés

Autót szeretnék vásárolni, és amit kinéztem, láncos vezérlésű. Eddig csak szíjas autóm volt, így nem nagyon vagyok tisztában, hogy a láncot és a feszítőt mennyi időnként vagy km után kell cserélni.

Előre is köszi a válaszokat.



2015. máj. 12. 19:37
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%
Akkor kell cserélni, mikor annyira megnyúlik, hogy már nem lehet kellően megfeszíteni.
2015. máj. 12. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%
a láncnak van egy annyi "előnye " a szíjjal szemben,hogy lehet hallani ha csere érett,mert már úgy csörög,hogy semmivel sem lehet összetéveszteni.....
2015. máj. 12. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%
Ráadásul a láncos motoroknál a lánc elvileg örök élettartamú sok esetben. Az adott autó szervízkönyvében kell megnézni
2015. máj. 12. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!

Valamelyik autómárkával kapcsolatban olvastam, h 150 ezer km-ként cserélni kell, és kicsit furcsának tűnt, mert úgy hallottam, h nem gyakran kell kicserélni. Azt hiszem vmelyik skandináv márka volt.

2015. máj. 12. 21:20
 5/17 anonim ***** válasza:
Sokan azt mondják, hogy 300 ezer km után érdemes.
2015. máj. 12. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:

Van előírás rá minden márkánál, hogy milyen időközönként kell cserélni. De el szokták hanyagolni, mint pl a fékolaj cserét és ez a veszélye. 150-200 ezret minimum kibírnak a láncos dolgok.

Ha a költsége duplája (vagy triplája) is egy szíjas cserének, akkor is visszahozza az árát, mert ritkábban kell cserélni.

2015. máj. 12. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
Ha mondasz típust könnyebb mondani bármit is. Van olyan láncos motorú autó amiben jóformán sose kell cserélni, van amiben 50.000 után már érdemes rá-rá nézni.
2015. máj. 13. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:
Egy Alfa Romeo 159, amit kinéztem magamnak. 1.9-es, benzines, 2007-es évjáratú.
2015. máj. 13. 04:36
 9/17 anonim ***** válasza:
46%
ha javasolhatom a 2.2jts-t vedd inkább!az sem egy erőgép,de az 1.9 nagyon karcsú lesz bele!ráadásul a 2.2 nem fogyaszt vállalhatatlanul többet!
2015. máj. 13. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
73%

Nem rossz a 159, többet is árulnak 120e km körül, mert úgy emlékszem, hogy addig tartott a gyári garancia, ezeket többnyire az első gazdájuk adja el. A régebbiekben van viszonylag sok km, amik már nem első gazdásak (sokszor ismeretlen valós km-el, főleg a külföldön használtak), ezért a sok km-esekben már megnézetném a vezérlést.

Jó a legkisebb 1.8 benzines is, mert már az is 10.2 másodperc alatt gyorsul (eszerint lehet vele tempósan menni) és 7.6 liter az átlagfogyasztása, ami szerintem elég jó. Az 1.9-es dízeleik hasonlóan mennek, csak kevesebb a fogyasztásuk.

Sokan veszegetik az utolsó időkben, mert eléggé mutatós autó és rájöttek, hogy egészen jó minőségű és megbízható, ezért egyre több lesz belőle és már nem különleges dolog, ha valakinek van 159-ese. Ezt látom a hátrányának.

2015. máj. 13. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!