Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Veszprém Megyében van fizetős...

Veszprém Megyében van fizetős útszakasz?

Figyelt kérdés

1-2 hete Herend felől mentem Veszprémnek és közben jöttem rá, hogy lehet fizetős a gyorsforgalmi szakasz. Voltak táblák is, bár lehet csak teherautókra vonatkozott. Szerintem elég szar a tájékoztatási rendszer, simán belefuthat az ember előzetes információk nélkül ilyen szakaszokba. Nézegettem térképeket, információkat és szerintem nem fizetős, bár ebben nem vagyok biztos, mert annyi kavarás történt ebben az ügyben is.

Az út így nézett ki: Herend felől Veszprém (Tesco), majd vissza a Balatonalmádi kereszteződéshez és le a Balatonig.


Köszönöm a választ.


2015. máj. 8. 10:45
 1/3 anonim ***** válasza:
85%

Nem tudom ezen a térképen mi nem egyértelmű így fél évvel a bevezetés után:


[link]


Egyébként remélem az elsőbbségadást szabályozó táblákat is csak ilyen elmélyültséggel figyeled

2015. máj. 8. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
77%

Édes jó istenkém! A garázs és a kertkapu közé nem akarnak az emberek matricát?

Személyautó esetében autópályára, autóútra kel díjat fizetni, s egyszerre csak egyfélét. Veszprém megyei matrica nincs, olyant nem is tudnál venni.

Az M7 a megye déli szélén áthalad csak.

2015. máj. 8. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
55%

"Szerintem elég szar a tájékoztatási rendszer, simán belefuthat az ember előzetes információk nélkül ilyen szakaszokba."


Szerintem nehéz nem észrevenni egy ilyen táblát:

[link]


Ráadásul már az előjelző táblákon jelzik ha fizetős szakasz következik:

[link]

2015. máj. 8. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!