Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » A fizetős utakon minden...

A fizetős utakon minden esetben ellenőriznek?

Figyelt kérdés
Fizetős autóÚTnál hogy megy az ellenőrzés? Ha megyei matrica nélkül felhajtottam egy fizetős útra, tuti hogy kapok büntetést, vagy nem biztos, hogy le is fényképeztek? Szúrópróba szerű vagy hogy van ez?
2015. máj. 5. 19:14
 1/9 anonim ***** válasza:
Videó kontroll... ha telepített kamera volt azon a szakaszon, ahol elhaladtal, nem uszod meg, ha nem volt kamera, meguszhatod. Hosszabb távon biztos a lebukás.
2015. máj. 5. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Különböző pontokon vannak kamerák és ha egy ilyen alatt elhaladsz, akkor szevasz. Állítólag van, hogy nem üzemelnek, de minek kockáztatni? 5000Ft egy évre kifizeted és használhatod amennyit akarod vagy több mint tízezer egy alkalomra a bünti és legközelebb megint megbüntetnek ha nincs.
2015. máj. 5. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Az a helyzet, hogy csak most és kivételesen jártam arra és fogalmam sincs egyáltalán, hogy fizetős volt e az az út, mert a fent lévő térkép alapján el nem lehet dönteni. Tegnap reggel 8kor voltam arra, ma délután 4kor hívtam fel az ügyfélszolgálatot, a rendszám alapján nem volt büntetés regisztrálva, bár nem tudom, hogy egyből bekerül e a rendszerbe vagy sem.
2015. máj. 5. 19:30
 4/9 A kérdező kommentje:
Illetve, ha 2 órán belül 2x hajtottam rá arra a szakaszra, tehát oda és vissza is, akkor az 1 büntetésnek minősül? Mert valahol azt olvastam, hogy 24 órán belül akárhányszor hajtok rá, csak 1 büntetést adnak.
2015. máj. 5. 20:02
 5/9 anonim ***** válasza:

Nem, már óránként egyeztetik a rendszámokat.

Nem csak telepített kamerák vannak, hanem autókkal is ellenőriznek:

[link]


Biztos hogy fizetős úton jártál?

2015. máj. 5. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Melyik autóút volt ez? Hol mentél fel rá, s hol jöttél le?
2015. máj. 5. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Cegléd felől Budapest felé. Pontosan nem is tudom merre mentem, nagyon ritkán járok arra, Vecsést elkerültem, és Budapestre valahol a Vaspálya utca- Újhegy felé mentem be. Sajnos én magam sem tudom annyira :D
2015. máj. 5. 21:57
 8/9 A kérdező kommentje:
Elvileg ez egy 8 km-es szakasz kb ami talán fizetős, de ami fent van egyszerű jpg kép a fizetős útszakaszokról, hát abból aztán semmit nem lehet kivenni.
2015. máj. 5. 22:06
 9/9 Koplárovics Béci ***** válasza:
Mondjuk ami fizetős, az táblázva is van. Megértem, hogy valaki nem tud használni számítógépet, és egy 30 megapixeles képet (kinyomtatva ~90x60cm lenne 72dpi-t feltételezbe) nem tud kinagyítani a teljes méretére, de a táblát nem ártana észrevenni, ha már egyszer vezet valaki. Nagyobb, mint egy sebességjelző tábla...
2015. máj. 5. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!