Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Ez így természetes, vagy...

Ez így természetes, vagy valamit nagyon rosszul csinálok?

Figyelt kérdés

Egy éve, 10 éves korában vettem a Focusomat, egy deka rozsda nélkül. Most viszont az ajtó alsó éle meg van barnulva. Sötétkék autóról lévén szó, annyira még nem szembetűnő a dolog, de az aggodalomra ad okot, hogy egy év alatt ennyit romlott az állapota.

Nem mosatni szoktam, hanem magasnyomású sterimobbal leveretni. Az számít? És hogyan lehet megállítani?


2015. máj. 5. 11:16
 1/5 anonim ***** válasza:
Megállítani kikasztnizással, fényezéssel. Alá kellene nézni. Lehet törve volt és gányolták csak a javításnál. az könnyebben megadja magát mint a gyári állapot
2015. máj. 5. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
A Focus-nál gyári hiba volt az ajtók aljának a korróziója. Láttam már 3-4 éves korára szétrohadt ajtókat. Lehet, hogy egy olyat vettél, amit már lejavítottak, csak nem rendesen. Fémig történő csiszolással, passziválással, megfelelő alapozással, a falcolások tömítőpasztájának a cseréjével, megfelelő üregvédelemmel és egy újrafényezéssel orvosolható a hiba.
2015. máj. 5. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Németországban vettem az első tulajtól az autót. (Én is itt használom.) A pasi felesége hajtotta a vasat, abszolút semmi használati nyom nem látszott rajta, az utastér is szinte új benyomást keltett, s kelt ma is. (Na, jó, a csomagtérben látszott, hogy kutyás nő volt, mert itt-ott bele volt ragadva a kutyaszőr.) Őszintén szólva nem hiszem, hogy gányoltak rajta valamit.
2015. máj. 5. 14:08
 4/5 anonim ***** válasza:
Hát akkor csak simán nálad jött ki ez a hiba. A megoldást már leírtam.
2015. máj. 5. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Németországból hozott autókon szoktam látni, hogy hamarabb kezdenek roszdásodni valahogy. De ha ennek nem volt előjele, akkor lehet az is, hogy beveretted a vizet a magasnyomásúval oda, ahová egyébként nem folyna be. Ott megállt a víz és elkezdett dolgozni belülről kifelé. Ezért szoktam kifújni üregvédővel az autókat és ezért nem nagyon használok magasnyomásút (vagy ha igen, akkor távolról csapatom). Mert a magas nyomás beviszi még a lámpatestekbe is a vizet, mindenhová, ahova amúgy nem kerülne sima slagozással.
2015. máj. 5. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!