Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mennyire biztonságos a vezetés...

Mennyire biztonságos a vezetés 48 óra nemalvás után?

Figyelt kérdés
2015. ápr. 28. 11:27
 1/10 Koplárovics Béci ***** válasza:
60%
Én nem kockáztatnám sem a saját, sem más életét. Bár talán ki sem bírnám a 48 órás ébrenlétet :)
2015. ápr. 28. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Semennyire.
2015. ápr. 28. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Konkrétan életveszélyes rád és a többi közlekedőre nézve.
2015. ápr. 28. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Már 24 óra is sok.


Nézz utána a kamionosok pihenőidő kötelezettségeinek, az a mérvadó, de egy mezei sofőr még annyit sem bír ki szerintem edzetlenség miatt

2015. ápr. 28. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

semennyire.


mintha full reszeg lennel.

2015. ápr. 28. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
94%
Nekem már 24 óra nemalvás után enyhe hallucinációim vannak, plusz érzékeny vagyok a fényre, az irgalmatlan belassulást ne is említsük, szóval kizárt.
2015. ápr. 28. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
ha jól emlékszem a KRESZ-nek van egy erre vonatkozó pontja !alkalmatlan vagy a vezetésre!
2015. ápr. 28. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Apukám 3500 kiló,étert vezetett le egyhuzamban(30-32 óra) egyhuzamba Alvás nélkül kishaszonjárművel. (Még a tavhográf elhelyezése előtt a kishaszonjárművekbe.)
2015. ápr. 28. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Emberfüggő, de azért 48 óra kb. mindenkinek sok és tuti igen rosszat tesz a figyelemek. Én azonnal elaludnék, illetve ébren sem tudnék maradni annyi időn át, max. kínzás vagy egyéb erős hatás miatt. 24 óra után is csak akkor vezetnék, ha nagyon, nagyon muszáj lenne, kánikulában, unalmas terepen és hosszasan pedig akkor sem.

De van, aki jobban bírja. A többi körülmény is fontos, aztán nem mindegy, hogy az ügyelet után felfrissíti magát valamivel és óvatosan hazavezet a kihalt utcákon pár km-t, vagy dögmelegben át kell vágni Budapesten a legnagyobb dugóban vagy akár 300 km-t kell lenyomni a rokonokig (ez utóbbi a páromnak megvolt 12 órás éjszakai műszakos hét után, reggel, a műszak vége után indulva. Óvatosan, lassan vezet és kibírta, de ez volt a végső határ, 48 órásan nem vállalta volna be.)

2015. ápr. 28. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 walk w1th mee ***** válasza:
attól függ,agyban dől el,felkeltem suliba mentem,hazamentem reggel 5ig party 6kor hazaértem öltöztem és este hatig dolgoztam,fél9re hazaértem és kocsiba ültem oszt mentem,semmi fáradtság érzetem nemvolt,normalisan tudtam hajtani mint máskoris..,agyban dől el minden,de majd ha az agy is elfárad..:)
2015. ápr. 30. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!