Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Miért van az, hogy ha bicikliv...

Miért van az, hogy ha biciklivel megyek az utcán, és jönnek az autósok, "félretolnak" a nagy autójukkal vagy leüvöltenek, hogy Te ne legyél ott, amikor ők ott vezetnek? Ez így iszonyúan nem biztonságos. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

helyszín: Budapest melletti kisváros

időpont: H-V, reggeltől estig (kivéve a déli időszakban, bár már ekkor is előfordult)


Szó szerint félek már bicózni, és ne tudom mit tegyek?

Ez biztonságos így?


elnézést, ha rossz kategóriába írtam a kérdést



2014. febr. 5. 16:57
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
76%
Próbálj kevésbé forgalmas útvonalat választani és ne menj teljesen a jobb szélen, mert az arra csábít egyeseket, hogy sávváltás nélkül próbáljanak megelőzni. Ismerd a rád vonatkozó kresz szabályokat, jobbkéz-szabályt, táblákat és legyen rendben a bicód. Mindezek után szard le a parasztokat akik beszólnak. :)
2014. febr. 5. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
56%
Sokat nem tudsz tenni sajnos. A magyar társadalom egy jelentős része ennyire korlátolt idióta barmokból áll.
2014. febr. 5. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
8%

Valószínűleg az út menti másik aszfaltcsík elején az a kerek kék fémlemez egy fehér szinű kerékpáros sziluettel arra utal,hogy az ott egy kerékpárút.

És ilyen esetben a használata nem opció, hanem kötelező.

Nekem meg az olyan kerékpárosokkal van tele, akik akkor is az úttesten / járdán mennek, ha van kerékpárút.

(kerekeseknek konkrét példa: XIII. ker. Tatai út, jeletnős része a kerékpárosoknak akkor is az úttesten megy, ha amúgy a kerékpárút járható, nincs ráparkolva, nincs rátolva a hó,stb...)

2014. febr. 5. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 Alex Fly ***** válasza:
100%
Lehet, hogy félelmetesnek tűnik, de az igazság az, hogy még az ilyen tulkok is jobban féltik az autójukat és a jogosítványukat annál, hogy balesetet okozzanak. Egyet tudsz tenni: nyugodt maradsz és mész tovább úgy, mint addig...
2014. febr. 5. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

Legjobb védekezés a támadás.

Kezdj el te hamarabb ordítani rájuk (esetleg vonyíts felismerhetetlen etruszk népdalokat) és közben kacsázzál.

Nagy ívben ki fognak kerülni.

2014. febr. 5. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

Bicikli úton nem kötelesek haladni, csak egy lehetőség. Lehet utánanézni hatályos jogszabályban.


Figyelj, attól, hogy jogod van főúton biciklizni még ne várd el, hogy elfogadjanak ott. Feltartod a forgalmat, veszélyes előzésekre kényszerítesz sok türelmetlen autóst. Tetszik-nem tetszik, ez van; túl lassú vagy.


Persze, ha gyors lennél akkor sem változna meg sok minden. Én amikor motorozom mindig tartom a forgalom ütemét, de elég helyet hagyok az előttem haladóhoz, hogy ne kelljen hirtelen fékeznem (mert különben hátulról belém hajtana valaki előbb-utóbb). Ennek az az eredménye, hogy sávon belül beelőz pár agyalágyult. Megoldás, hogy beljebb kell menni, út szélét el lehet felejteni.


Helyedben mellékutcákon mennék, ott nem lesz ilyen gond.

2014. febr. 6. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

[link]

Ha van kerékpárút és nincs eldugulva gyalogosokkal, akkor ott kell menni.

2014. febr. 6. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

helyszín: Budapest melletti kisváros


itt nincsenek kerékpárutak - általában :)

2014. febr. 6. 11:52
 9/14 anonim ***** válasza:

A miértje az a szerencsére csökkenő tendenciát mutató intolerancia az autósok részéről, meg talán a bringások között kisebbséget alkotó notórius szabályszegő aknamunkások áldásos tevékenysége (amit minden autós vérben forgó szemekkek sorol: piroson áthajtás, hirtelen irányváltás, egyirányúba szemből betekerés, stb.). Utóbbi attribútumokat sajnos a többséget alkotó bringásokra is sokan kivetítik és így is viszonyulnak hozzájuk.


A Tatai úthoz még annyit, hogy ott használja a kerékpárutat az, akinek három anyja van. Rossz állapotú, az átvetetések szinte teljesen lekoptak, gyalogosok sétálgatnak rajta és itt-ott beláthatatlan kapubejárók teszik veszélyessè a tekerést.

2014. febr. 7. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim válasza:

Nem rég óta vezetek, de már én is utálom a bicikliseket, ne vedd magadra.

Kiteszi a kezét, hogy le akar fordulni balra és már fordul is, hátra se pillant.

S tudod mi a legrosszabb, hogy bármikor előfordulhat. S nem ő lesz a hibás, hanem én :-/

Azt hogy kerülgetni kell őket, nem gond, bár kezdőként izzasztó :-), de bármikor képesek eléd kijönni.

S szerintem ez van a köztudatba, hogy a biciklisek ilyenek

jaj meg a kivilágítatlan öngyilkosjelöltek

Én szintén Bp melletti kisvárosba vezetek. Én még nem láttam senkit leüvölteni, de ha ott mész jobb szélen, s figyeled a forgalmat nagy gigszer nem lehet.

2014. febr. 13. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!