Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » A Volvo XC60-nak vagy a BMW...

A Volvo XC60-nak vagy a BMW X3-nak drágább a fenntartása?

Figyelt kérdés

Üdv Mindenkinek!


Szervizek, stb, úgy általában melyiket kerül többe fenntartani?


Mindkettő autó 3 év körüli, 100e km alatti, dízel, automata lenne.



2015. ápr. 26. 09:40
 1/6 anonim ***** válasza:
Nagyban befolyásoló tényező az autó előélete, nyilván 3 éves koráig is lehet nyírni az autót! De normális állapotban a Volvo megbízhatóbb és valamivel "olcsóbban" fenntartható darab!
2015. ápr. 26. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
kb. egyforma
2015. ápr. 26. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Én meg pont hogy azt hallottam, hogy mivel jóval több maszek BMW szerviz van, mint Volvo, meg sokkal több hozzá az alkatrész, ezért olcsóbb a BMW fenntartása. Volvo-ban állítólag nem is nagyon van utángyártott, csak gyári alkatrész.


Akkor ez most nem igaz?

2015. ápr. 26. 11:36
 4/6 anonim ***** válasza:

Hirtelen végigfutottam az Unix webshopját és nem találtam egy alkatrészt sem, ami ne lenne aktuálisan is raktáron az Unixnál a Volvohoz (utángyártottról beszélnünk).


A maszek szervízek pedig ritkán márkaspecifikusak, erősen kétlem, hogy ne lehetne találni egy jó szerelőt aki ért a Volvokhoz (nagyon-nagyon sok Volvo fut ám MO-n, a KSH adatai szerint ~30,000 db - BMW pedig ~ 50,000 db).

[link]

2015. ápr. 26. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Ok, elfogadom, csak én többektől is azt hallottam, amit írtam.
2015. ápr. 26. 12:29
 6/6 anonim ***** válasza:

Volvom van, mindenből van annyi alkatrész, mint égen a csillag.

Maszek Volvo szerviz is sok van az országban.


Azért a BMWnél volt az elmúlt években pár apró, de zsebbe nyúlós probléma a motoroknál. A Volvot ez elkerülte, viszont cserébe valamivel gyengébbek a volvo motorok :)

Én azt tippelem, hogy a Volvonak olcsóbb lenne a fenntartása, de nem jelentősen. Ha mindkettő ilyen fiatal, akkor sok gondnak még nem lenne szabad előfordulni.

2015. ápr. 26. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!