Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Skoda 100 vagy Trabant 601...

Skoda 100 vagy Trabant 601 jobb autó?

Figyelt kérdés
Retró, és inkább Skoda fanatikus vagyok. Vagyis határozottan. De azért kíváncsi vagyok, hogy melyik lenne jobb választás autónak CSAK A KETTŐ KÖZÜL. Tudom, hogy nincs itt már olyan, hogy megéri/nem éri, inkább azt szeretném tudni, hogy minőségre, használhatóságra ti melyiket mondanátok. Én elfogult vagyok a Skodával kapcsolatban, éppen ezért objektív véleményelet várok ezzel a két modellel kapcsolatban. Előny-hátrány, melyik különlegesebb látvány az utcán, melyiket könnyebb szerelgetni. Melyik olcsóbb, melyik luxusosabb (felszereltségre és anyaghasználatra). Remélem, mindent leírtam. Köszönöm a válaszokat előre is!

2015. ápr. 22. 19:55
 1/7 anonim ***** válasza:
Trabantban csak a 4 ütemű a jó. Mindenképp Skoda, a Trabant az meg Trabant....
2015. ápr. 22. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
A trabant igazából csak egy autónak látszó tárgy!A skoda ehhez képest egy luxus autó,rendes belső térrel és hellyel,fűtéssel,meg ugyan egy harmatgyenge de 4 ütemű,azaz környezetbarátabb motorral,ami legalább vízhűtéses!!Nekem van egy eladó 120-as skodám,patika állapotban 33000km-el!Ha érdekel írj!
2015. ápr. 22. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm, hogy szóltál, de nem szándékozom még jelenleg 3 évig autót venni, csak tervezgetek, és minél előbb utána szeretek nézni a dolgoknak. A 120-as Skodák is nagyon tetszenek, de most mindenekelőtt 100-asokra vagyok kíváncsi. De mindenképpen köszönöm a választ. Amire én vásárolni fogok, arra szerintem már te is túladsz rajta.
2015. ápr. 22. 21:13
 4/7 anonim ***** válasza:
Szerintem a 100-as Skoda jóval retrósabb mint a Trabant, már nagyon ritkán látni az utakon. Ettől csak egy 100 coupé, vagy egy 1000MB lenne még nagyobb kuriózum.
2015. ápr. 22. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Ja, a 110R-re gondolsz. Annak bizony ára is van. Csehszlovák Porsche-ként szokták emlegetni, és valóban ritka. A Népautó verzió viszont gyakoribb, bár mostanában nem nagyon látok. Legutóbb egy citromsárgával találkoztam. Hát, szerintem sárgában a lehető legszebb. Egy Trabant szerintem azért lehet kevésbé retrós, mivel a formáját a 90-es években is gyártották 4 ütemű motorral.

Még egy ezzel kapcsolatos kérdés. A 100-as vagy a 601-es (2ütem) fogyaszt többet 100km-en normál tempó mellett?

2015. ápr. 22. 22:11
 6/7 anonim ***** válasza:
Ja igen, 110R nem 100. Valamikor rég, még mentem a kőkorszaki Octavia kombival is, na az volt aztán a retro :) Nekem a Trabi benyalta a 7-8 litert, bár általában telitalppal nyomtam neki. Egy havernak volt 100-asa, sokat mentünk vele, amíg le nem zúzták egy sarkon, de én már meg nem mondom mennyit evett. Akkoriban olyan piti pénzért adták a nyálat, hogy nem is igazán figyeltük a fogyasztást.
2015. ápr. 23. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Hát igen. Akkor még olcsó volt. Az a baj, hogy valahol 9 litert olvastam, máshol 6-7-et. A 6-7 korrekt lenne. A Corsa B is annyit eszik nálunk.
2015. ápr. 23. 06:40

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!