Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » 2005-ös Honda CB 600 (hornet)...

2005-ös Honda CB 600 (hornet) nem indul, miért?

Figyelt kérdés

Párom vásárolta a motort, keddi nap folyamán szállították, viszont ő nincs itthon, megkért, hogy én indítsam el. Kedd óta azonban nem akar működni. Indításnál a szokásos önindító hang, de csak ketyereg, egyszerűen nem indul. Próbáltam hosszabb ideig is, próbáltam rövidebb ideig is, szivatót is ráhúztam, gázzal is próbálkoztam. Benzint biztosan kap, mert a kipufogóból erős benzinszag jön vissza, ráadásul nem is találtam rajta semmi benzincsapot, ami esetleg el lehet zárva. Totál üres tankkal hozták ide, azóta töltöttem bele üzemanyangot is. Olvastam neten, hogy a 2003-as modellektől indításgátlóval gyártják őket, el lehet a baj? Igazából abszolút nem értek a dologhoz, csak kezdek félni, páromnak el sem mertem mondani, ráadásul egy nagy dög, szóval esélytelen, hogy a 45 kilómmal akármilyen szervízbe eltoljam. Találkozott már valaki ilyen problémával? Hogyan tudnám megoldani? Légyszi segítsetek, és úgy magyarázzátok el, ha tudjátok, mint egy nőnek! :D

Köszönöm!



2015. ápr. 16. 10:29
 1/4 anonim ***** válasza:
probald a potkulcsal. v az onindito mellett picit balrs van egy piros gomb azt kapcsold at lehet az off on van. az egy leallito gomb
2015. ápr. 16. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

[link]


Erre a piros gombra gondolsz? (Hondán máshol van, de ugyanezekkel a jelzésekkel) Mert ez természetesen ON állapotban van. Pótkulccsal is próbáltam. A motor neki is áll ketyeregni (mikor az önindítót benyomom, zakatol, nem tudom hogy mondják ezt :D), de olyan, mintha nem gyújtaná be az üzemagyagot. Amikor elmentünk megnézni, hozzáértő ismerős (sajnos ő sincs itthon) azt mondta, valószínű az egyik gyújtógyertya rossz, mert nehezen indul az egyik henger, most viszont egyáltalán nem indul, csak ketyeg, szívja le az akksit. Szóval gyújtás van, az önindító is dolgozik, hangja is van, csak itt meg is állt a történet, a motor maga nem indul be.


Még amire gondoltam, hogy üres tankkal hozták, nem lehet, hogy valahogy levegőt szívott? Vagy akkor már elindult volna ennyi próbálkozás után azért?

2015. ápr. 16. 16:53
 3/4 anonim válasza:
Mi lett a megoldás?
2021. júl. 10. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
Behúztad a kuplungot indítás előtt?
2021. júl. 11. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!