Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Új autó/motor vásárlásánál...

Új autó/motor vásárlásánál jelen valamit a gyártási év?

Figyelt kérdés
Teszem fel, ha veszek egy 2013-as motort és két éve a boltban áll, miért kérnek érte ugyan annyit, mint ha 2015-ös volna? Nem érdekel a forgalomba helyezés éve, mert ha kitolom a boltból, addigra már egy két éves motor lesz használtként.
2015. ápr. 15. 22:40
 1/5 anonim ***** válasza:

Max ha modellfrissítés volt, akkor van jelentősége. Ha meg el akarod adni akkor nyugodtan beleírhatod a hirdetésbe, hogy mikori gyártás, mikori forgalombahelyezés.


De nagyon nem fog számítani egy adott modellnél, hogy 2 évvel öregebb-e. Az állapot lesz a döntő

2015. ápr. 16. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Nem persze.. Majd mikor 5 év múlva el akarod adni 7 évesen és ott lesz a valóban 5 évesek között nézd meg hány százezerrel adnak majd érte kevesebbet. A vevőt aztán nagyon fogja érdekelni a mese, hogy ez x évig a szalonban.

Túltárolt 2 éves motorért biztos nem adnék ugyanannyit, mint egy vadi újért. Eladáskor garantált a nagyobb bukás rajt.

2015. ápr. 16. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Így van.


Van az a (szerencsére) egyre szűkebb réteg, aki évjáratot, futott km-t néz, és van aki állapotot. Előbbivel nem tudsz mit kezdeni. Egy egy modell fut 4-5 évig. Szériagyártás első fél évéből nem vennék, de utána már majdhogynem mindegy a fentiek függvényében

2015. ápr. 16. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Amúgy nem szokták ezeket eredeti árán árulni, hanem hatalmas árengedmények szoktak lenni, 5-6 milliós autónál van hogy 1 milliót is engednek, ha 2 éve áll, és esetleg tettek vele néhány kört is, mert kipróbálta valaki. Ja és ha eladod, akkor az eredeti évjáratot kell megmondanod, de a papirokban az a dátum szerepel, amikor először forgalomba helyezték.
2015. ápr. 16. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Kicsit kiakadtam rajt, mert ha én használt motort veszek, speciel még az utolsó részletre is figyelek.

A múlt héten a használtak között kutattam (SV650) és van olyan ,amit 2003-2004ben gyártottak és 2006-os. Most ezért végleg nem szabad annyit adnom, mert természetesen volt egy frissítés közben. De szerintem nem mindegy a gyártás ennél az új motornál sem, amire inkább esett a választásom. Kösz mindenkinek.

2015. ápr. 17. 06:47

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!