Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Miért oldhat ki az akkutöltő...

Miért oldhat ki az akkutöltő belső biztosítéka? (absaar)

Figyelt kérdés

Most újítottam egy absaar akkutöltőt pár ezer forintért.

nagyon jó állapotú külsőleg.

4 Amperos, és nem kihuzható, hanem ilyen saját belső biztosítéka van, kis piros gomb kijön, ha kiold, visszanyomom, és utana mukodik tovabb.

rádobtam egy akksit, csontra lemerülve nincs, de tuti férne bele töltes.

Elkezdi tölteni 3,5 amperral az orája szerint, megy negyed órát, majd puff leold a kis biztosítéka.

Nem teljesen csendes, kicsit búg afféle elektromos búgása van, de nem vészes, és nem is melegszik.


Ugyaneszt az aksit régebben egy kölcsönkért ugyanilyen márkájú töltővel töltöttuk, az 10 amperos volt, sose volt vele baj, nem oldott ki ez a reléje...


Bevásárolhattam?! esetleg elvigyem valami szakihoz?!



2015. ápr. 12. 16:22
 1/4 A kérdező kommentje:
vagy azért old ki, mert tútöltés elleni védelem ?!
2015. ápr. 12. 16:24
 2/4 szántóvető ***** válasza:
kicsi és gyenge a töltő,nagyobatt kellett volna venni.de ez csak tipp.hány Ah-s akksit töltesz vele?
2015. máj. 8. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

44 amperórásat..


Valószínű ez a baj vele. Az segíthet, ha kiszerelem a gyári ezt az autómata biztosítékát, és én belerakok egy 8 amperosat mondjuk!? vagy azzal szétcseszem a belső alkatrészeket?! elvégre 4 amperos csak gyárilag...

2015. máj. 11. 08:07
 4/4 szántóvető ***** válasza:
ez nem így működik.a 4A a transzformátor teljesítménye,ezt nem tudod tuningolni.a töltő biztosítéka a leégés ellen véd,ezt sem javaslom kiiktatni.
2015. máj. 12. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!