Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Nyikorgó ajtót "olajspray-yel"...

Nyikorgó ajtót "olajspray-yel" meg lehet javítani?

Figyelt kérdés
Adott egy autó aminek a hátsó ajtajai nyikorognak, meg nehezen járnak. Kinyitni is kicsit darabosan nyílik ki, és becsukódásnál pedig eléggé nyikorog. Megnéztem most az ajtókat és a kitámasztókon helyenként egy egy "fekete anyag" van, ami nem zsír vagy olaj mert megnéztem és rá van száradva. A nyikorgást meglehet úgy oldani, hogy megtakarítom az ajtókitámasztókat, és megolajozom? Van itthon olyan spray amit a bicikli láncára szoktak fújni. Ha megtisztítom és azzal "megolajozom" azzal megoldható-e ez, vagy csak rontanék a helyzeten?

2015. ápr. 6. 14:34
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
WD40.
2015. ápr. 6. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
A WD 40 ebben az esetben egy kalap szamócával egyenértékű, oda egy kicsit "vastagabb" kenőanyag kell. Ami nekem bevált az a motorkerkpár lánc spray. Gyorsan bejut a zsanér belsejébe és ott olyan "trutyit" képez ami nem jön ki onnan egy darabig. A WD 40 az gyorsan bejut, nem fog nyikorogni, de aztán rövid időn belül megint ott vagy ahol a part szakad. Most mondhatják hogy akkor megint befújod. Hát jah, csak minél többször fújkálod annyiszor meg bele a kosz is ami szétkoptatja a zsanért és gyorsan ki is fog lógósodni az ajtó.
2015. ápr. 6. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Először szedd le a régi kencét és a port. Aztán ne csak a kitámasztókra hanem a zsanérokra is fújjál. Közben mozgasd, hogy bekerüljön az anyag a súrlódó felületek közé. A végén a fölösleget töröld le, hogy ne az utas kabátja legyen nyikorgás mentes. Egy-két fújás után, meg fogsz lepődni, milyen könnyen és hangtalanul záródnak az ajtók. :)
2015. ápr. 6. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!