Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mehanikus, elektronika nélküli...

Mehanikus, elektronika nélküli TD motorok tuningja (VW 1.6td)?

Figyelt kérdés
A kérdésem az lenne, hogy hallottam róla, hogy a gyári adagolón van annyi állítási lehetőség, hogy érezhető mértékben növeljük a befecskendezett üzemanyag mennyiségét, utána még növelünk a turbónyomáson, és érezhetően jobban fog menni a gép. Azonban a gyári alkatrészekkel egy bizonyos szint után már nem lehet tovább menni, ilyenkor szokták elvinni az adagolót egy szakihoz, aki átalakítja, hogy több üzemanyagot tudjon továbbítani (ha jól tudom, ez az átalakítás célja). A kérdésem az lenne, hogy mi különbség van egy ilyen átalakított adagoló használata, és egy eleve több üzemanyagot továbbító adagoló (valami kisteherautóé, vagy nagyobb köbcentis személyautóé) használata között?

2015. ápr. 5. 17:54
 1/5 anonim ***** válasza:
Semmi. Ugyanazon az elven működnek. Annyi, hogy valamivel erősebb lesz majd és kormolni fog.. De mindjárt jön egy szmókendsárm suckertő, aki nyomatékbú' otthagy mindenkit miközben gázolajat termel.
2015. ápr. 10. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Hagy békén, az oda lett kitalálva. Nem kellene belebabrálni Pista bácsinak, csak azért, mert a tsz-ben -a 60-as években- ő volt a Zetorok bűvölóje.
2015. ápr. 10. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 4165 ***** válasza:
Volt azokból a Golfokból GTI is. Meg a Jettából GTX. Meg a Passatból VR6. Ezek alapból is erősek.
2015. ápr. 10. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
tudom, hogy volt,de én ost konkrétan a régi mechanikus dízelek után érdeklődöm, amik viszont nem voltak túl erős jószágok, viszont bontottan fillérekért adnak egy motort, ugyhogy ha kifekszik pár kilométer után, akkor sem lesz nagy a veszteség,ennyit rá tudok szánni a témára...
2015. ápr. 11. 09:10
 5/5 anonim ***** válasza:
Érdemleges teljesítménynövelést nem fogsz tudni elérni vele. 1.9 TDI-t ha dízepárti vagy.
2015. ápr. 11. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!