Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mi a véleményetek erről az...

Mi a véleményetek erről az erőforrásról?

Figyelt kérdés

Peugeot 1.4 HDi, 68 lóerő. Manuális váltó.

Autó: Peugeot 208. Tömeg: 1 tonna.

Mennyire dinamikus a motor, autópályára, külföldi utakra használható? Nagyobb utazósebesség mellett alacsonyabb fordulatszám érhető-e el vele, mint egy hasonló kategóriás benzinmotor használatával?

Kérem laikusok, utálkozók mellőzzenek, köszönöm



2015. ápr. 2. 01:40
 1/6 anonim ***** válasza:

Hát a dízelmotor miatt kicsit nyomatékosabbnak fogod érezni.


De ez akkor is egy városi poroszkáló, én messzire ilyennel nem mennék. Vezettem már ilyen kicsi kocsikat és baromi sokat fogyasztanak ahhoz képest, hogy milyenek. Kicsi bennük a hely, sokat pörögnek, rövidek a fokozatok és igazából kényelmetlenek is.


Ha hosszú utakra akarsz menni, külföld meg minden, inkább tedd nagyobb autóval, minimum 100 lóerővel.


Ezek arra valók, hogy nők, vagy alacsonyabb férfiak intézgessék városban a csúcsidőben a dolgaikat. Budapestre tök jó egy ilyen, de messzire, gyorsforgalmi útra én ilyennel nem mennék. Rossz az úttartása a kicsi, könnyű kaszninak, futóművük sem sugall biztonságérzetet.


Utasként sem jobb a helyzet.


Hosszú utakra inkább nagy autó való.

2015. ápr. 2. 02:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Vegyél 1.9 TDI-t azt pont erre találták ki.
2015. ápr. 2. 05:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Hát ez elég sovány az autópályázáshoz.

Ahogy a második írta, vegyél egy G4-et, lehetőleg 110 lóerőset. Azzal 150ig könnyedén és dinamikusan tudsz haladni autópályán is

2015. ápr. 2. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Ilyenünk van, 2004-es, újonnan vettük, most 210e km van benne.


Városban jól lehet vele közlekedni. Azt, hogy dinamikus nem mondanám, elvégre 70 LE... 70-80 km/h-ig még egészen vállalható, de a sztrádatempón emberkedést felejtsd el. Új korában még a 140-et egész jól viselte, így 210,000 futott km-el már sokkal inkább a 130 az utazó sebessége sima úton. Dombon fel meg annyi sem...


Ha a nagyobb utazó sebesség alatt ennél többet értesz akkor most felejtsd el.


A váltó rövid, ebből adódóan fordulatszám autópályán magas. Nyilván alacsonyabb, mint egy 1.4 benzinesé, de ennek kb. a világon semmi jelentősége nincs.


Városban nagyon jól fogyaszt (mai napig 5 liter alatt, új korában néha 4,5 is kijött klíma nélkül). Sztrádán 130-as tempó körül 6-ot azért megeszik átlagba.

2015. ápr. 2. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Kis városi cirkáló, arra kiváló. Amennyiben kényelmesen és dinamikusan szeretnél vele utazni, felejtsd el.


Most talán mindjárt jön valami okos, hogy "Hát lónak a f@xát nem, ő körbeutazta Európát egy 40 lóerős Trabantban, vagy ilyesmiben" de ne is figyelj rá.


Ezeket nem ilyen tempóra és távolságra tervezik. A futómű, karosszéria, motor, se az ülések, egyéb dolgok sem erre vannak tervezve és hangolva.


A motor fokozatai rövidek, ergo pályán pörög mint a hülye, és ezzel el is veszti a legnagyobb ütőkártyáját, az alacsony fogyasztást. Közben meg nem megy. Természetesen kevesebbet pörög mint egy benzines, mivel ez a dízel sajátossága.


Nyomtam már le 1000 kilométert egyhuzamban egy kisautóban, nem egyszer.

Hát utána 2 napig az autóra sem akarsz nézni, teljesen el leszel zsibbadva meg gémberedve, mert se az ülések, se a helykínálat nem felel meg a hosszú utak követelményeinek.


A mostani és az az előtti autómból (most új Passat, előtte Mondeo) úgy szálltam ki egy ilyen Németországi túra után, mint aki most ült be.


Én lebeszélnélek róla, de ez a saját döntésed. Amennyiben ez az autó adott, nem fogsz belehalni egy ilyen útba, de olyan nagyon sok jóra ne számíts.

Ha most vásárolsz, én a helyedben valami régebbi középkategóriás dízelt néznék.

Talán egy 1.9 TDI-vel.

2015. ápr. 2. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek.
2015. ápr. 2. 19:58

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!