Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mennyire káros a kuplungnak...

Mennyire káros a kuplungnak és a motornak az, ha 2-3 naponta 4-6 közel tőgázas gyorsulást nyomok?

Figyelt kérdés
Egyébként egy '98-as Daewoo Lanos-ról van szó, ami 1.5-ös motorral van szerelve. Váltásig kb. 5000-5500-ig húzom.
2015. márc. 31. 16:09
 1/5 szántóvető ***** válasza:

a kuplungnak semennyire ha normálisan használod.a motor az más:nagy terhelésnek vannak kitéve az alkatrészek ilyen fordulatnál.én nem húzatnám 5,5-ig rendszeresen mert még valami összetörik benne.milyen olajat használsz és mennyit mész olajcseréig?

a forgalmija elárulja hogy hol gyártották,ha U-val indul az alvázszám akkor románban készült.S=lengyel,K=korea.

2015. márc. 31. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Nem tudom pontosan milyen olaj van benne. Kötelező szervizekre van víve, 15-20 ezer km-ként. Ott elvileg cserélnek benne.
2015. márc. 31. 17:29
 3/5 anonim ***** válasza:
A kuplungnak szerintem nem igazán káros ha nem ugrálsz rajta. Esetleg még azzal tudod megkímélni a kuplungot ha piros lámpánál kiteszed üresbe és felengeded a kuplungot. A motor viszont biztos nem szereti főleg ha nem üzemmeleg. Meg a fogyasztást is növeled ha lámpától lámpáig gyorsulgatsz.
2015. márc. 31. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Köszi!

Hát mindig megvárom amíg eléri a motor a 90 fokot. De muszáj gyakorolni, mert indulni akarok a gyorsulási versenyen. Nem nyerni akarok, csak mérjenek nekem időt, meg kipróbálni milyen érzés. :)

De írtátok, hogy a motor nem szereti. Milyen meghibásodásokra számíthatok?

2015. ápr. 1. 11:51
 5/5 szántóvető ***** válasza:
a túlhajtásnak dugótörés vagy repedés a legvalószínűbb következménye.hogy ez bekövetkezik-e az nem biztos,nagyban függ az anyagminőségtől.
2015. ápr. 1. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!