Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Unokáimnak szinte naponta...

Unokáimnak szinte naponta leszívják az orrocskájukat orrszívóval - porszívóra kötve, ill. matracpumpával. Ezt 20-30 éve sosem csináltam a gyerekeimmel. Mennyire hasznos ill. káros lehet ez a tevékenység?

Figyelt kérdés

2015. jan. 28. 16:21
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
91%
Nem káros, de naponta mégis minek? Nálunk ez akkor volt, amikor meg voltunk fázva és este megcsinálták, hogy tudjunk aludni a takonytól.
2015. jan. 28. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
27%
Káros, de mindjárt jönnek a szájtépők, hogy de kell. Ez a divat most. Hogy a nyálkahártyájukat tönkre teszik, az manapság nem érdekes. Pedig a nyálkahártyák a legkényesebb részünk. Van öntisztuló/regenerálódó / védő szerepe. Mindennek a porszívóhoz semmi köze, esetleg, hogy későbbi elfajulásokat - egészen a rákig - okozhat.
2015. jan. 28. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
80%
#2 gratulálok
2015. jan. 28. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
91%
Nem káros,de elég lenne lefekvéskor, náthás időszakban
2015. jan. 28. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
39%
3-as okostojás: NAPONTA BRUTÁLISAN irritálni: káros!!!!
2015. jan. 28. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
56%
#5 tudom, hogy te fül-orr-gégész vagy, mea culpa
2015. jan. 28. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
42%
hatoska, az agyadat is leszívták a porszívóval? nem az volt a kérdés, ha náthás, szívják-e. Hanem KÁROS-E szinte naponta. Arra pedig a válasz: igen. (mint ahogy az összes válaszló lényegében ezt válaszolta, akkor,ha náthás)
2015. jan. 28. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
68%

#7 "Unokáimnak szinte naponta leszívják " - ebből vond le a nagymama rémületét, oszd el kettővel és máris az igazság közelében vagyunk


szóval lehet a nagymama alá adni a lovat, de hadd ne vonjuk már kétségbe, hogy egy szülő tisztában van azzal, hogy mit, mikor és miért ... hagyjuk már ezt a szakmaiaskodó baromságot

2015. jan. 28. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Aggályoskodó nagyi: persze kissé túloztam, természetesen csak náthás korszakban, amikor szörtyög a kis orruk, nehezen veszik a levegőt! - de most olyan korszak van éppen - erre írtam, h szinte naponta. Köszönöm, h segíteni szerettetek volna - de nem nagyon tudom hogy most igen - vagy nem?
2015. jan. 28. 18:15
 10/14 A kérdező kommentje:
Ha nem orrszívó, akkor mit lehet egy fél évessel kezdeni, ha erősen eldugult az orra. Attól tartok, h a sok orrszívás csak növeli a váladékozást - és ez ördögi kör. Remélem mégsem.
2015. jan. 28. 18:24
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!