Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Malyik autót válasszam?

TSkull kérdése:

Malyik autót válasszam?

Figyelt kérdés
24 éves vagyok, és most tudom megvenni az első autómat. Az anyagiakat latba véve nem sok lehetőségem van. 4 tipus maradt: Opel Vectra B 1.6i ('99-es utániak, amikor már megvolt a facelift), Opel Astra G 1.6i , Audi A4 97-99 körüli 1.6i, és Vw Golf 4 1.6i. Mindenik autóról olvastam jókat is rosszakat is. Nekem ezek a tipusok tetszenek, viszont ezek között már képtelen vagyok állást foglalni. Nincs valami sok pénzem, nem akarok egy lehajtott dízellel rövidet húzni, ezért választanám inkább az egyszerűbb benzineseket. Bármilyen vélemény jól fogna. Az autónavigátoros véleményeket már kívülről fújom. Köszönöm.

2015. márc. 29. 18:35
 1/10 anonim ***** válasza:
Nincs valami sok pénzed? Akkor G Astra!
2015. márc. 29. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Hát úgy értem, hogy annyi pénzem van, hogy ezek az autók közül tudok egy közepesen jót megvenni. Ennél többre nem futja már.
2015. márc. 29. 19:36
 3/10 anonim ***** válasza:

Opel.

Ha egy kicsit szebbet akarsz (nekem az Astra G külsőre nem annyira jön be), akkor Vectra B. Szerintem szép kocsi.

2015. márc. 29. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
B Vectra nem olyan megbízható
2015. márc. 29. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 Dörmögő ***** válasza:

Én is a B vectrát mondanám. Nem tudom hogy mennyi pénzed van, de egy közepes B vectra szerintem 400 000 körül van. AZ audi A4-ből egy közepes szerintem drágább 1-2 százezerrel.

Nekem is B vectrám van, így sokat olvasgattam már róluk. Így én a benzinesből inkább az 1.8-sat ajánlanám. Állítólag kb fél literrel eszik többet, de érezhetően erősebb mint az 1.6-os.

2015. márc. 29. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Astrát vedd. A lényeg, hogy ne zabálja az olajat. Vigyél magaddal szerelőt, és nézzétek meg az olaj szintet.

Ha nem eszi az olajat, akkor nem lesz gond.

De számold bele azt is, hogy ha megvetted, akkor egy vezérműszíj csere, motorolaj csere, és váltóolaj csere bele kell, hogy férjen. Ez max 70-100 ezer között lesz.

Ha ezt nem tudod megtenni, akkor várj egy kicsit.

2015. márc. 29. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Ezek közül a B Vectra a legrohadósabb. Szerintem G Astra. Elég elterjedt típus, van hozzá minden. Golf/A4 1.9 TDI-vel jó, de mivel benzines kell így G Astra. Egyébként egyik sem rossz autó, nem lősz mellé egyikkel sem.
2015. márc. 29. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Hát lényegében mind a 4 jó választás lenne.

Az Opelek jobban rohadnak, cserébe olcsóbbak.


Nekünk Astra G (1.4 benzin) van otthon családi kocsinak, 270.000km-t tettünk bele, újkora óta. Jól teljesít, nincs vele gond. De én tavaly Golf IV-t vettem (TDI), 63.000 km-t mentem már vele gond nélkül. A minőségi ugrás óriási. Sokkal jobb futómű, kényelmesebb, ergonomikusabb belső, jobb fékek, jobb úttartás stb. A Golf valamivel drágább, de annyival többet is kapsz a kocsitól és nem csak komfortban. Fenntartása a Golf-nak nem sokkal több. Pl a vezérlésszett drágább, de hosszabb a csereperiódus. De az alkatrészek kicsit drágábbak. Ezzel számolni kell ha valami elromlik. Neked kell eldönteni, hogy mennyit mennél és kell-e a fenti extra, vagy egy munkaeszköz és tudsz mellőzni több kényelmet, biztonságot


Golfból 1.6 16V-t vegyél, ha ez lesz a választás, a 8V gyenge, és ugyanannyit megeszik mint a 16V.

2015. márc. 30. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Esetleg majd leírod, hogy melyiket választottad? :)
2015. márc. 30. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Majd le, de egy kicsvel odébb lesz, ugyanis még csak most kezdtem igazán keresgélni.
2015. márc. 31. 06:07

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!