Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Simson S51, miért veszi néha...

Jenei kérdése:

Simson S51, miért veszi néha nehezen a 4. sebességet?

Figyelt kérdés

Üdv.

Egy kis segítség kellene.

Simson S51-es gépem van. A problémám a következő lenne. A váltó 4. sebességfokozatával van gondom. A negyediket 10-ből 1-szer, csak második próbálkozásra veszi be.Ilyenkor nem is érzem, hogy "bekattanna" 4.-be és elég erősen kell felhúzni a kart, hogy végre bevegye.Ha nincs gond, gyönyörűen és érezhetően lágyan beveszi a 4.-et. Kicsiket állítottam az állító csavaron (karbi alatt), de már a szélső határokat feszegettem, mert vagy eltűnt az 1-es, vagy már a kettest sem vette be. Nagyon zavaró és hiába állítottam a váltón, a hiba nem szűnt meg. Minek a kopása okozhat ilyen hibát? Esetleg a váltódob hézagolása is okozhat ilyen gondot?



2015. márc. 29. 17:37
 1/3 joco5582 ***** válasza:

Szia,

Úgy hiszem a válasz igen. A dob hézagolását minimálisra kell venni, de sajnos lehet még kopás máshol is. Egyszerűbb ha képen "mutatom":

[link]

1,4,5 -ös, szintén el tud kopni és akkor olyan nagy lesz a holtjátéka, hogy nehéz beállítani.

Nevén: Sebváltópatkó, váltódob mozgató kar.

Aztán a vonóék is tud ilyet csinálni. Tipikusan akkor ha a csapágygolyók összezömítik az ék marásait.

Úgy tapasztaltam, hogy az alábbi sorrendben érdemes ellenőrizni:

1. Dob hézagolás

2. Vonóék

3. Sebváltópatkó és plusz kar

Extrém esetben a esetleg hiányzó\kopott golyó és dob.


Még egy dolog. Sok videót, leírást olvastam már, de szétszedés nélkül nekem még nem sikerült 51-es váltót beállítani. Ezt javaslom neked is. Le kell venni a kuplung deklit, és minden sebességfokozatról meggyőződni, hogy a kar nem feszül-e, és a sebességet is veszi. (Kb értelemszerűen)


Remélem segítettem

2015. ápr. 2. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a részletes és alapos leírást és segítséget. Megnézem úgy ahogy mondtad, sorban,ha kell. Még egyszer köszönöm! -Zoli-
2015. ápr. 3. 19:59
 3/3 joco5582 ***** válasza:
Nincs mit, sok sikert 😃
2015. ápr. 3. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!