Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mennyiért lehet venni olyan...

Mennyiért lehet venni olyan autót, ami szinte új, nagyon megbízható, szedán és eljárt 8-9 literrel vegyesen, legalább 120 le? Egy ford/opel alkatrészára nagyjából egy szinten van az audi/bmw áraival?

Figyelt kérdés

Fiatal vagyok, van egy kis lakásom mélygarázzsal, emellett 16 milliónyi megtakarításom. Szükségem van autóra, napi 30km-t járnék vele.

Olyat keresek, amivel nyaralni is lehet menni akár és mindennapos használatra is jó, egyedül járok dolgozni heti 6x, főleg városban és pályán 15km-t.

Benzineset válasszak vagy dízelt?

Szeretnék legalább 120le-t egy nornál méretű kasztnihoz(opel vectra c vagy vw passat b6 peldaul)

Ilyeneket vezettem már és 120-140 le bőven elég bele, bár nem tudom, hogy egy ugyan ilyen teljesítményű autómata benzines mennyit fogyaszthat?

Egy 140 le-s b6 automata passatal eljártam ezen az úton 7,5 literrel, max 8-al.


Illetve szerintetek mennyiért nézzek autót?

Ha veszek egy b6 passatot 3 milla körül és egyből lecserélek rajta mindent szinte, amit kell(500-700 ezer ft kb), akkor lehetne belőle egy gond nélküli autó, ami elkísér még legalább 5-6 évig?

Vagy jobban járnék inkább egy 50 ezer km alatt futott 3-5 éves autóval?

Mondjuk egy opel astra j?

Illetve egy bmw 320d/i f30, mennyire drágábbak az alkatrészek illetve mennyire szervízigényesek mondjuk egy vw-hez, opelhez hasonlítva?


Igazából még sosem volt saját autóm, soha nem szervízeltem, és nem tudom, hogy mit tegyek. Csábító, hogy 12 millióért már lehet kapni egy szinte új bmw x5/6 3.0d-t, ami alig látott még aszfaltot, de nem tudom, hogy jól járnék-e vele... Gondolom nem, mert a takarékoskodás a célom és egy terepjáróra már csak a gumi is 300 ezer ft/garnitúra.


Na mindegy, csak álmodozok...


Szóval, olyan autó kellene, ami nagyon megéri az árát! Olyan, ami 10 liter alatt elmegy városban, legalább 4 személyes, legyen normális méretű csomagtere, és szinte gond nélkül feleljen meg nekem 5-6 éven át.


Milyen márkát ajánlanátok nekem? Fontos, hogy az alkatrészárak is elfogadhatóak legyenek.

Vagy mindegy igazából, hogy 2000-es benzines mondeom van vagy 3-as bmw-m?


2015. márc. 23. 21:43
 1/6 anonim ***** válasza:
"Na mindegy, csak álmodozok... " tényleg azt csinálod....keressük azt az autót ami legyen erős de ne fogyasszon sokat,legyen sportos de kényelmes,egy fillért ne kelljen rá költeni de sose romoljon el stb stb.......ismered azt a mesét amikor az okos lány vitt is ajándékot meg nem is?!na a kérdésed dettó ugyanez.......
2015. márc. 23. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Igen szép lassan felsoroltál mindent ami jellemez egy autót. Már csak prioritási sorrendbe kell raknod, de először eldönteni hogy mennyit szánsz rá. (van egy olyan érzésem hogy nem a takarékoskodásból jött össze az a 16M ha az X5 is szóba jön)

A helyedben mindenképpen fiatal autót vennék, kevés km-rel, mondjuk 3-4M között. Biztos hogy évekig nem lesz gondod rá.

2015. márc. 23. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Ennyi pénzzel mindenképpen új autót kell venni! Az kiszolgál 10 évig. Lehet újabb Ford, vagy Opel is, vagy belefér egy A4-es Audi, BMW F30 is, 8-9 millió körüli összegbe. Nyilvánvalóan nincsenek egy szinten a Ford és Opel alkatrészárak az Audi és BMW áraival, de egy új autónál ez nem számít a garancia miatt. Jól járnál a keveset futott X5-el is, 12 millióért alkalmi vétel és az alkatrészárakkal sem kell foglalkozni, mert még garanciális lesz sokáig. Az az X5 nemhogy 5-6, de 10 évig is elhasználható, nem fog szétesni, elrozsdásodni (a mélygarázs megőrzi jó állapotban). Lehet, hogy a gumi lehet 300e ft/garnitúra. De csak egyszer kell megvenni egy garnitúrát és jó lesz 5-7 évig. Az újabb autó mindig jobb. Vetődj rá arra az X5-re, most kell élned, most legyen egy jó autód. Később, majd a 30-as éveidben a család mellett már másra megy el a rengeteg pénz és bánni fogod, hogy amíg fiatal voltál, nem volt egy jó autód. A költségekkel meg ne törődj, az új (vagy majdnem új) autó még garanciális.
2015. márc. 24. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
hogy egy x5-ön 5-7 évet bír ki egy garnitúra gumi!?!?HÁÁHHHÁ!!!!!cimbora te aztán nagy szakértő lehetsz....még viccnek is rossz amilyen hülyeséget írtál!!!
2015. márc. 24. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Képzeld el, ismerősnek x5 van és ezért ajánlgatom. Képzeld, neki bírják a gumik. De ő nem terepezik és nem burnoutol. Há-há f...fej!
2015. márc. 24. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
ja hogy te láttál már olyat aki hallott olyanról,hogy egyszer valakinek.........Amúgy tudod mit te f@s zkalap?!Elhiszem hogy birja neki 5-7 évig.....főleg ha évi 2000km-et megy vele....akkor talán tényleg kibirja eddig!!!
2015. márc. 24. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!