Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Gumiabroncs hullámos felülete...

JodieMclood kérdése:

Gumiabroncs hullámos felülete mire utalhat?

Figyelt kérdés
Opel Astra 1.4 benzines autóm két hátsó nyári gumiját ha kézzel végigsimítom érzem hogy enyhén hullámos és menet közben hangosabb mint a két első vagy éppen a téli gumik. Nem kopásról van szó mert a felülete jó. Mondjuk elég régi a gumi 5 éve van nálam a kocsi azóta nem cseréltem egyiket sem mert keveset használom mint az átlag. Megnéztem a felületét és látom rajta hogy néhány helyen bizony elkezdett repedezni. Lehet hogy ezek a repedések miatt kezdett hullámos lenni a felülete? Nem mertem feltenni ezt a kettőt nehogy kidurranjon menet közben annak ellenére hogy még lenne rajta koptatható felület a kopásjelző szerint. Szóval kérdésem az lenne hogy jól tettem e hogy nem használom ezeket vagy ez a hullámos jelenség nem annyira gáz.? Az hogy picit hangosabb az még nem is zavarna de azért legyen biztonságos ha a családom a kocsiban van.

2015. márc. 22. 15:40
 1/3 anonim ***** válasza:
rossz lengéscsillapitó
2015. márc. 22. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Igen, a lengéscsillapítókat kéne ellenőriztetni a repedezett gumikat pedig cserélni. Nem baj ha "olcsó" gumit veszel, lényeg az hogy új legyen.
2015. márc. 22. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

egyértelműen lengéscsillapító csere.

ahogy a kettes írta, a legjobb gumi az új gumi, márkától, ártól függetlenül.

2015. márc. 23. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!