Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Szegecselt téli gumi?

Szegecselt téli gumi?

Figyelt kérdés
Nézegettem télre szegecselt téli gumit, hátsókerék meghajtásos autóm van, télen gyakran járok, elég sokszor megyek letakarítatlan utakon, ahol kell ügyeskedni. Viszont ha letakarított, lejárt úton haladok vele, lehet nagyobb baja az abroncsnak? A leírás szerint extrém utakon ajánlatos csak.Mikor érdemes felrakni? Elfér rajta egész téli szezonig?, akkor is ha nincs éppen hó? Nem akarom állandóan le,fel cserélgetni. Egyáltalán itthon engedélyezett az ilyen típusú abroncs?

2014. nov. 27. 20:17
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Mindjárt az elején eldőlt a dolog: Magyarországon TILOS szöges gumit használni!Egyébként a jeges úton kívül bárhol, főleg betonon életveszélyesen csúszik.
2014. nov. 27. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Értem Köszi a válaszodat, akkor nézek pár gumi tesztet, megpróbálóm a legjobbat kifogni. Michlein-t ajánlanak nekem, de sok jót halottam a Nokian-ról is,Good Year-is.Nézegettem pirellit is, azt nemtudom milyen lehet.
2014. nov. 27. 21:05
 3/11 Koplárovics Béci ***** válasza:
Continental...
2014. nov. 27. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Pontosabban melyik Continental? 185/65/r15.
2014. nov. 27. 21:14
 5/11 Koplárovics Béci ***** válasza:
TS850 (ez az újabb, TS810-et lehet még kapni). A 2014-es teszteken ez szerepel a legjobban, több méretben is az elsők között van. Mondjuk nem olcsó (19-20k/db).
2014. nov. 27. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Most nézegetem, hát kicsit húzós az ára. Viszont ki lenne használva, meg van rá elég jó garancia. Lehet megérné, hogy Lehetőleg ne akadjak el vele, meg jobban fogjon a kanyarokban. Köszi szépen a válaszod!
2014. nov. 27. 21:47
 7/11 Wadmalac ***** válasza:

"a jeges úton kívül bárhol, főleg betonon életveszélyesen csúszik."

A jó minőségű gumik nem. Egyrészt a szögek rugalmasan benyomódnak, tehát tökéletesen fekszik a gumi az úton, másrészt meg a legjobb fajtáknál a guminyomás állításával vagy kint van a szög, vagy visszanyomódik.


A szöges gumik használatának tiltása egy agyatlan ősmaradvány, remélem, nemsokára rájönnek és megszüntetik. Ha Ausztria, Németország és Svájc sem félti tőle a csilivili bitumenjeit, akkor nekünk sem kéne ezt az útnak nevezett kátyúkupacot.

2014. nov. 28. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

komolyan basszus, ezeket a magyar utakat féltik a szöges gumiktól? :D

am a Nokian Hakkapeliitta 8 is szöges, csak bazira zsebbenyúlós ára van. szerintem nem éri meg.

Egy Continental gumival, vagy egy Michelin Alpinnal is nagyon jól jársz.

2014. nov. 28. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Mondjuk igen, nálunk aztán remekel az útépítés, karbantartás, rakják mindig a pogácsákat :D. Nézegettem a szegecseltet van olyan ami eléggé betud "süppedni" az abroncsba. Mondjuk itt mi nálunk logikát ne keressünk szerintem... Azért kíváncsi lennék menyivel másabb egy szegecselt gumi, ezért is írtam ki a kérdést.
2014. nov. 28. 18:01
 10/11 Wadmalac ***** válasza:

A Nokiannak vannak nagyon tuti sima, szög néküli télijei, azokkal is síniautózás a hóban közlekedés. Most Michelin Alpin Pilot télim van, de viszasírom a Nokiant, sokkal jobb volt. A Michelinnek fékezésre, gyorsításra egész jó a viselkedése, de a Nokian kanyarban havon is ad remek oldaltartást. Ja és sokkal halkabban fut bitumenen.

Persze az ára is enek megfelelő. Sajnos.

2014. dec. 1. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!