Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Érdemes már ilyenkor lecseréln...

Érdemes már ilyenkor lecserélni a téli gumit nyári gumira, vagy még várjak vele?

Figyelt kérdés
2015. márc. 22. 01:06
 1/6 anonim ***** válasza:
Én óra visszaállítás után szoktam
2015. márc. 22. 01:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Van, aki már cseréli, és van, aki még vár vele...

Közlekedés biztonsági szempontból most még inkább a téli gumi ideje van.

Kora délután kellemes a hőmérséklet, de hajnalonként még csípős a levegő, sőt még fagyok is előfordulnak.

A dogma szerint 7 °C alatt a nyári gumik anyaga megkeményedik, ezáltal jelentősen veszítenek tapadásukból..

Felforrósodott aszfaltra még kora délután sem kell számítani néhány hétig - azt a téli gumik nem szeretik.

2015. márc. 22. 01:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Semmi nem fog történni ha megvárod az áprilist, nem kell kapkodni.
2015. márc. 22. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Ha "teszkós" téli gumid (Kormoran, Debica és társai) van, akkor nem is kéne lecserélni egész évben sem mert azok nem olyan anyagból vannak aminek különösebben ártana a meleg. Viszont ha még elég magas a profiljuk, akkor meglehetősen "zselésen" viselkedik velük az autó, egyedül ezért jobb őket levenni nyárra.
2015. márc. 22. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 Vizéli László ***** válasza:
Én kb 1 hete cseréltem le a télieket. Napközbe kanyaroknál, már érezhető volt hogy a gumi lágysága miatt nem tapad úgy, nyúlik / csúszik az autó. Hajnalba még voltak minuszok, de mégis csere mellett döntöttem mert hajnalba késő este nem igazán használtam az autót. Most már este is jobb idők lesznek, de nem vagy elkésve még a cserével.
2015. márc. 22. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Értem,mondjuk sokat nem használom most a kocsit,ha használom leginkább nap közben nem reggel nem este.De akkor várok még.
2015. márc. 22. 21:02

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!