Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Simson motort tartó váz...

Faragó Kálmán kérdése:

Simson motort tartó váz szilentek kicserépése?

Figyelt kérdés
Mennyire kell szét szedni a vázat hogy a szilneteket ki tudjam venni és be tudjam rakni az újat?A két végéről lecsavartam a csavarokat de akárhogy ütöttem toltam nem akart megmozdulni.Hogy lehet azt kivitelezni hogy kijöjjön a hejéről?
2015. márc. 17. 22:31
 1/2 anonim ***** válasza:

Ütésre nem fog kijönni, préselni kell.

Menetes szárból, csőből és nagy alátétből tudsz ideiglenes szerszámot csinálni hozzá.

[link]

[link]

2015. márc. 18. 06:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 joco5582 ***** válasza:

Én kiegészíteném az előző kommentelőt. Ha nagyon be van állva a rozsdától, akkor a tengelyt és a perselyt is tönkre lehet tenni.

Bármilyen hihetetlen, be kell áztatni. A rozsda a víztől feloldódik, és apró mozgatásokkal meglepően jól oldódik.


Nekem a Simsonom úgy be volt állva, hogy azt kinyomóval se lehetett volna kipréselni. Hála az égnek édesapám öreg róka. Ásott egy nagy lyukat a füldbe, kukás zsákkal leterítettük, vizet raktunk bele és néhány órára beleállítottuk a vázat.

Óránként egy kicsit megpróbáltuk megkocogtatni, megforgatni apró mozgatásokkal. Végül minden feszítés nélkül kijött. Ha nem látom nem hiszem el.


Remélem segítettem

2015. márc. 18. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!