Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » 12 éves autó nem öreg? Hogyan...

12 éves autó nem öreg? Hogyan lehet egy autóra vigyázni, hogy biztonságos legyen bármikor?

Figyelt kérdés
2015. márc. 14. 06:14
 1/5 anonim ***** válasza:
Nem, egy 12 éves autó még abszolút nem öreg, sőt, sok újszerű állapotút lehet találni ebben az évjáratban, de sajnos vannak széthajtott, nem mevigyázott példányok is. A külalak és az autó állapota nem csak km-től függ, hanem nagy részben a tulaj hanyagságától is. Hogy biztonságos legyen? Hát műszakilag legyen rendben, nagyjából ennyi, ha nem egy motorgyilkos vezette az autót előtte, akkor valószinüleg megbizható az autó.
2015. márc. 14. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Nem olyan vészesen öreg. A 2000-es évek elején is tartottak ott a nagyobb gyártók minden tekintetben, hogy ma sem kell szégyenkezned az autód miatt.

Nem hajtod szét, szervízelteted, csereperiódusokat betartod (nem csak olaj, az összes kopó-fogyó-mozgó alkatrészre értem), ha kigyullad a check engine lámpa nem kikötteted a szomszéd Pistivel, hanem nagyongyorsan elhúzol vele szervízbe, és takarítod-tisztán tartod, törekszel hogy szép legyen.


Nekem egy 2011-es Octavia Combim van, 182 000 kilométerrel. Nem akarják elhinni hogy nem új autó, csak amikor meglátják hogy mikori évjárat és mennyi van benne. Páran már meg akarták venni, hogy ennyire tiszta autó nincs.

Főleg most lesz vicces, hogy N-es rendszámot kapott egy sajnálatos rendszámlopás következtében.

Üdv!

2015. márc. 14. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Kérdés, hogy mennyit futott, de egyébként nem. Ha a megelőző karbantartások el vannak végezve 20-22 éves koráig még autó marad. Szerintem pont a 2000-2005 között gyártott kocsik voltak a legjobbak (persze típusonként ez eltérő). Már volt rendes korrózióvédelem, ütközésvédelemre is adtak, ebből az időből egy jó szívó benzinmotor takarékos, egyszerű, tartós. Falábúaknak is szinte kinyírhatatlan.

Még a legtöbben nem voltak költséges és könnyen elromló alkatrészek; 2 tömegű lendkerék, közvetlen befecskendezés, nagynyomású pumpa, turbo, stb.

Nekem is pont 12 éves kocsim van, de olyan állapotban tartom, hogy bármelyik nap gond nélkül elindulnék vele Németországba is.

2015. márc. 14. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

1. Nem öreg.

2. Rendszeres karbantartással.

2015. márc. 14. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
nekem egy 2002-es Fiat Stilo-m van, 1.9 JTD (5 ajtós). Sokan lenézik és lesz*arozzák ezt az autót hogy olasz és hogy a Fiat bukott terméke, pedig nem így van. Én vagyok az első gazdája, soha nem hagyott ott, rendszeresen karbantartom, ügyelek rá, nem hajtom szét, olajcsere 9-10 000 km közöt történik csak Selenia olajjal. 400 000 km felett jár már, de hibátlanúl megy. Vehetnék másik autót, de nem akarok, nekem ez tökéletes, jövőhéten megyünk vele Rimini-be nyaralni.
2015. júl. 4. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!