Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Vontató jármű váltója tönkreme...

Vontató jármű váltója tönkremehet attól, hogy nem volt mindig feszes a kötél?

Figyelt kérdés
Tegnap a kocsimat (1250kg) elvontattuk egy kisteherautóval, ami 130 LE-s, és 2.5 t. Kb 5 km-t mentünk, elég nagy lendülettel, és én nem tudtam mindig feszesen tartani a kötelet, amikor az előttem lévő sebességet váltott, vagy lassított, így amikor ő gyorsított, mindig volt egy nagy rántás. Ma reggelre tönkrement az ő váltója, és konkrétan nem mondta ki, de engem okol ez miatt, mer én rángattam az autót. Van ebben ráció?
2015. márc. 5. 10:21
 1/7 anonim ***** válasza:
55%
-ha elvállalok valakit,hogy a teherautómmal elhúzom,és rövid idő után azt látom,hogy annyira béna a sofőr,hogy tönkre teszi a teherautómat,akkor megállok,és nem húzom tovább,
2015. márc. 5. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Egyrészt nem ez volt a kérdés, másrészt elmondom még egyszer, hogy mi volt. Nagy lendülettel mentünk, én pedig ezért nem tudtam mindig feszesen tartani a kötelet.
2015. márc. 5. 10:59
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Hát mi már 20 km-t is vontattunk egy 650 kg-os autót egy 1 tonnással. Én sem tartottam mindig feszesen a kötelet, és az égvilágon semmi baja a váltónak. Pedig nem mai darab a kocsi.


Azért, mert nem tud vontatni, ne téged hibáztasson...

Szerintem semmi köze a kettőnek egymáshoz.

2015. márc. 5. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Dehogy.

Az amúgy is elromlott volna, csak rád akarják verni a dolgot.

Főleg, ha teherautó, annak elvileg terhet kellene cipelni.

Az ilyen rántások meg nem a váltót tennék tönkre, hanem a felfüggesztést, meg ahova fel van kötve a kötél.

Én is adtam el egy olyan autót, ami vacak volt, vissza is hozták, csak nálam nem jött elő a hiba, mert elég nyugger módon vezetek, az illető meg használta rendeltetésszerűen.

2015. márc. 5. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

1. Ha meglazul a vontatókötél az általában nem a vontatott jármű sofőrjének hibája, hanem a vontatóé. Tanuljon meg úgy váltani, hogy nem veszíti el a lendületet. Ez vontatás közben sokkal nehezebb, mint amúgy, de ezért a vontatmányt okolni nem igazán "fair" lépés. Az meg alap, hogy vontatás közben NEM FÉKEZÜNK nagyokat, hiszen egy vontatott járműben általában nem üzemel a fékrásegítő rendszer (hiszen nincs hidraulikus nyomás ha nem jár a motor), ezért ez nem csak hülyeség, de veszélyes is a ráfutás miatt.

2. Még ha meg is lazul egyszer-egyszer a kötél, 5 km-en teljességgel kizárt, hogy egy egészséges, jó állapotban lévő kuplung/váltó jelentős károsodást szenvedjen. Az a váltószerkezet már 100%, hogy így is a halálát járta. Ha rosszindulatú szeretnék lenni akkor azt mondanám, hogy a sofőr arra játszik, hogy majd te bűntudatból állod az amúgy is esedékes felújítási költségeinek egy részét...

2015. márc. 5. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Pont azért rángatott mert sz*r volt a váltója. Ne ma te hibád. 5 km alatt nem megy tönkre semmi ettől.
2015. márc. 5. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Egyébként én is így gondoltam, ahogy ti, nem hibáztattam magam, de azt éreztem, olyanért okolnak, amiről nem tehetek. Azóta volt egy beszélgetésünk, és rájöttem, hogy ő végig azt gondolta, hogy én állandóan fékezek, és ezzel én rángatom őt. Aztán elmondtam, hogy ő ment nagy lendülettel, és én csak akkor próbáltam fékezni, ha meglazult a kötél, de szervó híján, izomból, még annyit sem tudtam fékezni, hogy feszes maradjon, nemhogy még én rángattam őt. Úgy érzem, sikerült megbeszélnünk.
2015. márc. 5. 19:42

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!