Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » VW Golf 4 1.6os gyorsulása?

VW Golf 4 1.6os gyorsulása?

Figyelt kérdés

Egy idős, olasz bácsitól vettünk egy Golf 4est. A bácsi 65 éves volt, mikor megvette újan 2002ben, és tavaly adta el.


Azt vettem észre, hogy nem indul az autó egyből, ha odalépek neki. Felveszi a nagyobb sebességet (140-150et), de lassan. Mivel öreg volt a bácsi, lehet, hogy ő nem hajtotta így az autót, csak szépen, "öregesen".

A szerelőnk szerint ha pár száz kilométert hajtanám úgy, hogy kicsit jobban odalépnék neki, magasabb fordulaton, akkor kiégne, és aztán meg menne.


Hülyeség ez az egész? Vagy valami más baja van az autónak?


(a mi Zafiránkhoz (1.6) képest sokkal lassabban gyorsul.)


2015. márc. 1. 20:24
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:

Hát figyelj, egy két hét alatt simán tökéletes lesz.

Inkább 50 kilóméterrel számolj, de fontos hogy ne elsőre, oszd be 25-25-re naggyából, meg nyugodtan városba is forgasd 2-esbe

2015. márc. 3. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 A kérdező kommentje:
Akkor kb úgy, hogy 15 km "erőltetve" (4ből 110-120) és visszafelé pedig normálisan (5ből 120, ami 3500 fordulat). Vagy még a visszafelé is sok?
2015. márc. 3. 18:23
 13/13 anonim ***** válasza:
Én irtam, hogy vegyél 100-as benzint, igazából a 98-as is jó, a lényeg hogy a drágábbik benzint vegyed mert a drágábikba teszik mindig az ilyen adalékokat. És igen, úgy is jó, ha 3-ba vagy 4-be mész magas fordulaton, nem muszáj 5-ben 160-nal menj.
2015. márc. 3. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!