Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » VW Golf 4 1.6os gyorsulása?

VW Golf 4 1.6os gyorsulása?

Figyelt kérdés

Egy idős, olasz bácsitól vettünk egy Golf 4est. A bácsi 65 éves volt, mikor megvette újan 2002ben, és tavaly adta el.


Azt vettem észre, hogy nem indul az autó egyből, ha odalépek neki. Felveszi a nagyobb sebességet (140-150et), de lassan. Mivel öreg volt a bácsi, lehet, hogy ő nem hajtotta így az autót, csak szépen, "öregesen".

A szerelőnk szerint ha pár száz kilométert hajtanám úgy, hogy kicsit jobban odalépnék neki, magasabb fordulaton, akkor kiégne, és aztán meg menne.


Hülyeség ez az egész? Vagy valami más baja van az autónak?


(a mi Zafiránkhoz (1.6) képest sokkal lassabban gyorsul.)


2015. márc. 1. 20:24
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Nem nem hülyeség, ha egy autóval nem közlekednek hanem totymorognak akkor ellustul és alig lehet mozgásra bírni.

Ha sokat mész az autóval úgy, ahogy kell, és nem sajnálod tőle a 4-5 ezres fordulatokat olykor, akkor igen le fog égni a sok nem oda illő dolog, és harapni fog a gázadásra, sőt még a kerék is elforog egyesbe egy padlónál :D

2015. márc. 1. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Viccet félretéve. Tényleg működik ez? Mert ha nem, akkor nem akarnék rászánni időt és pénzt, ha nem megy így.
2015. márc. 1. 20:33
 3/13 anonim ***** válasza:
Első vagyok, komolyan mondtam, tényleg működik és igazat mond a szerelő. Nyugodtan tipord neki azt a gázt, menj ki autópályára vagy egyenes útszakaszra ami nem rázza szét az autót, 1-esbe elindulsz, (nem tudom meddig van a fordulatszám, de a piros szakasztól egy ezressel kevesebbet forgasd) és forgasd végig minden sebességet, és egy 180-190 környékére gyorsíts fel nyugodtan.
2015. márc. 1. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Igen, ez igaz, bevett szokás, hogy az ilyen ellustult autóknak kell nyomni hogy újra életre kelljenek. Amit még tudok javasolni, hogy vegyél 1-2 tank 100-as benzint, mert abban vannak ilyen motortisztitó adalékok.
2015. márc. 1. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Ha kiégett a motor, akkor a fogyasztásom is meg fog nőni? Csak mert már most 9-10 között van a városi. Autópályán meg 7.7 volt a minimum. Nem szeretném, ha még ettől is rosszabb lenne :/
2015. márc. 1. 21:14
 6/13 anonim ***** válasza:
Pont, hogy azért ennyi a fogasztásod most, mert alig megy az autó és te ezért több gázt adsz neki de erre alig reagál. Ha kiégett akkor kevesebb gázt fogsz adni mert elég lesz a megfelelő gyosuláshoz, szóval a fogyasztásod cxsökkenni fog, + az adalékanyagok csökkentik szintén.
2015. márc. 1. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Látom, hogy egyik hozzászóló a 100es benzint ajánlja. Erre, felénk a 95ös és a 98as van. Legutóbb 98ast tankoltam bele. Az is hajaz a 100asra, ami a részecskéket illeti, vagy kizárólag a 100as a jó?
2015. márc. 1. 21:31
 8/13 anonim ***** válasza:
Hajaz rá természetesen.
2015. márc. 1. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Korrekt válaszok.Én csak annyit csinálnák másképp,hogy nem húzatnám,nyaggatnám egyesbe,kettesbe a tiltásig,hanem,azért persze magasabb fordulaton,eljutnák a 110-130 km/h sebességig,ott meg nem váltanák ötödik fokozatban,hanem 4-be hajtanám kilométereken keresztül.Így a fordulat magas lesz,és mégsem kell száguldozzál nagy sebességekkel.Sok sikert és balesetmentes autózást.
2015. márc. 1. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Én is pont erre gondoltam. Hogy autópályán nem száguldoznék 150-160nal, hanem inkább 4ből nyomnám 120-130ig. Mennyi az a pár kilométer? 10-20 vagy 50-100?
2015. márc. 1. 21:57
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!