Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » 1999-es Ford Galaxy 1.9TDI...

Msebi06 kérdése:

1999-es Ford Galaxy 1.9TDI ECU csere?

Figyelt kérdés
Adott az autó, ami 90 lovas. Ha kicserélem a 110lóerős változat ECU-jára, akkor mire számíthatok? Jobban megy, be se indul, megzavarodik a motorvezérlés, stb...?

2015. márc. 1. 09:36
 1/2 anonim ***** válasza:
Val. szeg. arra számíthatsz, hogy feketén fog füstölni az autó és lomhább lesz, üzemanyag "túladagolás" miatt. A 110-es ECU-ja nagyobb, erősebb alkatrészekhez lett programozva, nem a gyengébb, egyszerűbb turbós 90-esre. Egyedi, a 90le-s höz készített chiptuninggal viszont több, mint 110-le- re lehet felhúzni.
2015. márc. 1. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Az üzemanyagot többet kap, akkor lehet hozzá igazítani a turbót is, hogy több levegőt nyomjon, úgy kompenzálná, hogy erősebb legyen, és ne legyen olyan erős füstje nem? (Egyébként a fekete füsttel nekem nincs bajom, régi diesel nem baj ha füstöl :D)

Utánajártam, a 90 lovas és a 110 lovas között a motorban, váltóban, lehajtásban nincs semmi különbség, minden ugyan az. Erről a motorról elég sok helyről hallottam már, hogy eléggé föl lehet húzni, hogy még ne legyen semmi baja. Egyik haverom 80-as audijába 130, másikéba 180 lóerős ugyan ez a motor (bár ezt a 180at sokallom már, nem tudom meddig fog neki így menni.)


Jó lenne följebb húzni, mer ez a 90 paci szerintem kevés egy ekkora autónak, főképp, hogy én sokszor futót is húzok jól megpakolva, amit megérez. Csak a chip tuning drága, azért gondoltam hogy elég lenne átrakni az ecut.

2015. márc. 1. 20:36

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!