Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Melyik autó megy jobban a...

Melyik autó megy jobban a motor és a típus szerint?

Figyelt kérdés

Tegnap éjjel egy ismerősömmel természetesen egy elhagyott reptér területén autóztunk, és odajöttek cigányok egy Audi A8-assal,elmondásuk szerint V12-es 6 ezres motorral, az ismerősömnek 3 ezres TDI A6-osa van, kb mindkét autó ugyan az az évjárat volt. (2000-es évek vége) és úgy otthagytuk az A8-ast mint annak a rendje, aztán véget ért a kifutó így betartottuk az 50-es sebességet, ők meg visszaelőztek vagy 150-el mi meg ennyire azért nem vagyunk hülyék,tehát hagytuk.


De a V12 6 ezres motorral kinek a javára szól?Nehezebben megy úgy az autó?Mert tényleg elég látványos lemaradtak, bár az biztos,hogy az A8 nehezebb meg az is igaz,hogy ők 5-en ültek az autóban mi meg 2-en, de szerintem 1-2 km-es távolság is volt köztünk, pedig mi egy autóhossznyi hátránnyal indultunk.


Az ismerősöm rutinos sofőr.

Csak annyira nagyra voltak magukkal,hogy odaverik a szar kis 3 ezres motort, hogy meglepődtem,hogy ennyire lemaradtak.


2015. febr. 28. 13:54
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
V12-es A8-os nincs, csak W12-es. De természetesen a nagyobb, erősebb motor kéne hogy jobban gyorsuljon. Viszont még egy ilyen nagy bestia is rengeteget veszíthet az erejéből pár év alatt, ha nem tartják karban megfelelően.
2015. febr. 28. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
papírforma szerint a v12-es audi jobban gyorsul,hacsak nincs agyon tuningolva a 3 literes dízel. Gyakorlatilag nyertetek, ebben közrejátszhat hogy agyonhasznált ki tudja milyen hullából feltámasztott és ezernyi hibakóddal küzdő kocsi nem fogja hozni a gyári értékeket. A plusz 3 fő ilyen erejű kocsiknál már annyira nem lényeges.
2015. febr. 28. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Ezekkel a bálnákkal tudni kell rajtolni. Nem úgy van, hogy cask nyomsz egy padlógázt...

Minimum 2-zsr kell menni bemelegítést, sport fokozatban, minden elektronikai segédletet kikapcsolva, hogy a hajtáslánc hozzászokjon, és a motorvezérlő is, váltó is beálljon.

Jön a 3. éles menet.

Bal láb a féken jobb lábbal annyi gázt nyomsz hogy érezd hogy megfeszü la hajtás, rajtra leszállsz a fékről és kilősz.

MEgfelelően alkalmazva hozható fél másodperc a gyári adatból.

Fakezű sofőrnél ez a megoldás kb 1 másodpercet hoz, de lehet többet, modell függő.

Egy két tonnás kocsinál sokat jelent, hogy 2 ezerről indul, vagy 800-as fordulatról dolgozza fel magát az automata.


Másik még amire összkeréknél nemk ell figyelni az az, hogy uyge nem pörögnek ki a kerekek tehát ha nem félted az autót nyomhatsz félgázt is neki, de hátsókerekesnél csak addig hogy épp megfeszüljön a hajtás mert ha kipörögnek a kerekek veszett fejsze.


3.

Az az Audi nem v12 volt.

2015. febr. 28. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Annyi, ha sokat játszod ezt, az nyírja a konverterben az olajat, és kb 40 ezrenként cserélni kell váltóolajat, szűrőkkel, meg a kuplungot is nyírja, tehát egy idő után jobban fogja csúsztatni a fokozatokat lomhábban indul, de ez csak 100-150 ezer, nem kell teljesen feljítani, olyan mint egy kuplungcsere egy manuális kocsinál.
2015. febr. 28. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Az ismerősöm Audija tutira karbantartott, az A8-as meg külsőleg úgy jól nézett ki, a felnije szép volt meg a gumik sem az olcsóbbik fajtából valóak, tehát ez alapján biztos költenek rá, de náluk nem kizárt,hogy csak a külsőre adnak.

Egyébként az A8-as legénységének tagjai átlagban 100-120 kg-t nyomhattak, mi meg ketten jó ha 150-et, tehát az vagy 500-600 kg-val nagyobb súlyt vitt.

2015. febr. 28. 16:47
 6/11 anonim ***** válasza:

Hiába, akkor se tudsz lenyomni egy a6 tdi-vel, egy v12-t.. ( még egy 4.2-vel sem..) Az az Audi jobb esetben egy közepesen lefingott, kompresszió vesztett 4.2 volt.. de lehet, csak egy 3.7.

Motortérbe belenéztél?

2015. febr. 28. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Nem néztem be, csak beálltak mellénk egy éjjel-nappali parkolójában és elkezdtek magyarázni, aztán a nagybátyám beszélt velük, közben én kívülről nézegettem az autójukat, hátul nem volt jelezve,hogy milyen motor van benne, de az embléma sem volt rajta tehát minden típusazonosítót leszedtek, fóliázott üvegek és szép fényezése volt, belül sem láttam, de ránézésre ilyen gazdag cigányok voltak ezek.

"Megakarták" venni a nagybátyám autóját, és miután nemleges választ kaptak elkezdték elhordani az autót,hogy hát úgyis szar nem is kéne nekik, és akkor mondta nagybátyám hogy bármikor odaveri az övékét,azok elkezdték,hogy mi hát ez v12-es 6 ezres motorral miről beszél stb...,de ez felhívás volt keringőre és így jött az egész.

2015. febr. 28. 17:04
 8/11 Osynho ***** válasza:
Ez a történet tipikus kisfarkú/óvodás szintű/raj emberek közötti rivalizálás. Vicces. :)
2015. febr. 28. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Miért?Szerintem ennyi igazán belefér az ember életébe, számomra hatalmas élmény volt a féktelen száguldás, egyszer majd próbáld ki te is.
2015. febr. 28. 19:44
 10/11 Osynho ***** válasza:
Nem a féktelen száguldásra gondoltam, az többször is belefér az életbe.
2015. febr. 28. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!