Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mi lehet a baja az autónak?...

Mi lehet a baja az autónak? Szakértők kérem adjanak tanácsot! Mazda 6,2. 0 dízel, turbós

Figyelt kérdés

A mai napon tankolást követően gyanúsan köhögve indult be a motor, majd kigyulladt az engine hibakód a műszerfalon. Annyit vettem észre, hogy az indítás azóta nem megy pöccre csak egy kis köhécselés után és ha gázt adok akkor kb. 0,5-1 másodperces fáziskéssésel kezd húzni az autó, mintha addig nem is reagálna.


Előzmények:

1 hónapja voltam szakszervizben, akkor befecskendező alátéteket és olajat cseréltek benne, mert ette az olajat kicsit. Ekkor ott volt egy kis bibi, mert az egyik porlasztót alig bírték kiszedni de végül megoldották. Elvittem a kocsit majd 1km után engine hibakóddal leszabályzott a motor 30-as sebességre. Visszadöcögtem, megnézték és azt mondták az egyik kábellel volt a gond (kontakthiba talán), ezt megcsinálták, azóta a kocsi jó. Nem tudom ennek van-e köze a fentiekhez de gondoltam leírom.


Most azt nem tudom mi a fenét nézzek még meg, hogy pontosabb leírást adjak és esetleg legyen tippetek. A másik amit nem tudok, hogy vigyem-e vissza szakszervizbe reklamálni (azaz lehet-e köze a korábbi szerelésnek a mostani problémához), vagy inkább egy hozzáértő maszekkal nézesem meg ötödannyiért.


Előre is köszi a segítséget.



2015. febr. 27. 17:21
 1/5 A kérdező kommentje:
Annyit még kifelejtettem, hogy 2004-es évjáratú az autó. Amit még megfigyeltem, hogy eddig amíg a gyújtást ráadtam egy jellegzetes búgó hang is volt 1-2 másodpercig, most néma.
2015. febr. 27. 17:29
 2/5 anonim ***** válasza:
akkor meg is van a hiba......üzemanyagszivattyú
2015. febr. 27. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Ha az a gond attól normális, hogy minden próbálkozásra beindul? Illetve ha ez a gond akkor ez magyarázat arra is hogy később húz?
2015. febr. 27. 17:41
 4/5 A kérdező kommentje:
Illetve erre kidobja az autó az engine hibakódot? Köszi a válaszoktat!
2015. febr. 27. 17:46
 5/5 anonim ***** válasza:
Valószínűleg tényleg üzemanyagszivattyú lesz.Most még beindul, nemsokára már azt se fogja.
2015. febr. 28. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!