Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mit kell feltétlenül tudnom,...

Mit kell feltétlenül tudnom, vinnem, stb. a legelső vezetés órámra? Nagyon izgulok! Hogyan kell viselkedni, stb?

Figyelt kérdés

Izgulok az összezártságtól egy idegen emberrel, pedig ismerősök mondják, hogy ő nagyon jó oktató és nagyon rendes, de nagyon izgulok, hogy miről fogunk beszélni, meg mit kell biztosan tudnom...

Pl. a kreszből ha nem tudok valamit, akkor mi lesz, meg hogyan kell viselkedni...


Valami nyugtatót vagy okosat írna valaki? :S


L



2015. febr. 26. 22:13
 1/9 anonim válasza:

Nyugi!

Én is nem sokára forgalomba kerülök, legyenek nálad az irataid, nyugodj le, lazulj el és nem lesz gond.

2015. febr. 26. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
41%
Én úgy mentem az első vezetési órámra, hogy reggel kilenckor kezdődött, én meg előtte hatig ittam, gondolhatod.. azt se tudtam hol vagyok :D Mégis remekül ment, és utána elsőre sikerült is a vizsga :)
2015. febr. 26. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Normálisan viselkedj, és nem lesz gond.

Ne akarj okosabb lenni az oktatódnál, ha valamit nem értesz, nyugodtan kérdezz, is figyelj oda arra, amit mond.

Az elméleti oktatáson tanultak képezik az alapot, de a gyakorlat teljesen más... egy fényképről meg tudod mondani az elsőbbségi sorrendet, de a gyakorlatban, ahol mozgásban vannak a járművek, s még sok másra is figyelni kell, pillanatok alatt kell döntéseket hozni - ez viszont a távoli cél, majd akkor mehetsz vizsgázni, ha már képes leszel egyedül helyesen cselekedni.


Kezdetben nincs semmiféle elvárás a tanuló felé, nyugodtan megmondhatod az oktatódnak, ha teljesen kezdő vagy, neki az a feladata, hogy megtanítson vezetni, sokkal rosszabb az, ha többet próbálsz mutatni, mint amit valójában tudsz.

Az oktatóknak megvannak azok a módszerei, amiben ők bíznak, ez oktatóként változó - különböző stílusban tanítanak, a cél, az, hogy a vizsgára a tanuló megfelelő alaptudással rendelkezzen.

Beszélni, kommunikálnotok kell, mi az ami jól megy és mi az amit gyakorolni kell, s ha valami nem megy valami támpontot, kiindulási pontot adjon.

Ezzel nem szokott gond lenni, ha igen, akkor nem jó az oktató, kezdetben folyamatosan beszél, irányít, mondja mire kell figyelned, hogy az adott cselekvés helyes legyen - menet közbe erről cseveg.

Gyakorlás előtt elmondja mi lesz a napi program, a gyakorlás végén pedig összegzi, kielemzi a teljesítményedet: a hibákból lehet tanulni, ami jól megy azzal pedig közelebb lépsz a vizsgához.

Ez egy hosszabb folyamat, sokat fogsz hibázni, egy jó oktató ezt tudja, s ha erélyesen is szól,azt nem haragból teszi - ezt ne felejtsd el!

Az is fontos, hogy te tanuló vagy, a felelős vezető az oktatód - nem okozhatsz balesetet, ha baleset történik, azért az oktató felel...

Ezzel nem kell foglalkozni, elmélkedni rajta, neked csak ebből annyi lényeg: ne félj, ott van az oktatód, ha gond van segít - persze ne hozd kellemetlen helyzetbe,és ne úgy vezess, hogy "úgyis megoldja helyettem" - az oktató figyelme is lankadhat, és a cél az, hogy megtanulj önállóan vezetni, az ő segítsége nélkül.


Nekem az oktatóm minden gyakorlás előtt elmondta, mit fogunk gyakorolni, felfrissítettük az arra vonatkozó szabályokat - az elméleti résszel nem volt gondom, de úgy vettem észre, az sem zavarta volna, ha nem tudom, viszont miután ő elmondta, hogy mit lehet, és mit nem, elvárta, hogy azt megjegyezzem - a végrehajtásban lehetett technikai hiba (azért gyakoroltuk), de a szabályokat tudni kellett...


Egy példa: megfordulás gyakorláskor megtörtént, hogy nem jól sikerült a végrehajtás, nem sikerült egy ívben megfordulni, elmondta, miben hibáztam, visszamentünk megpróbáltam ismét, s általában akkor már sikerült... viszont, ha olyan helyen akartam megfordulni, ahol azt a kresz tiltja, azért morcos volt (szabályt ismerni, figyelni, meglátni, ha tilos, megyünk tovább nem fordulunk) Nem a megfordulás gyakorlással fogtok kezdeni, nálunk ez már a vége felé volt tananyag, szóval ne kezd ezen parázni.

Neked most annyi a feladat, hogy természetesen viselkedj, ne hisztizz, ha nem megy valami, kérdezz.

Meglehet csinos leányzó vagy, de lehetőleg ne mini szoknyában, kivágott blúzban, tűsarkú cipőben jelenj meg az oktatáson :-)

Legyél csinos, de szolid, a vezetéshez öltözz kényelmesen

2015. febr. 26. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 szántóvető ***** válasza:

legyél határozott és profi.ha valamit nem tudsz akkor kérdezz bátran.(az oktatótól,ne itt a gyakorin.)

beszélni az autó kezeléséről fogtok.az elindulás előtti ellenőrzést bemagolhatod,van infó a neten.

2015. febr. 26. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat, különösen a 3. válaszolóét. Lehet vicces, de nyugtatólag hatott rám egy kicsit. :)
2015. febr. 26. 23:47
 6/9 anonim ***** válasza:

Majd írj élménybeszámolót:-)

Kinél, és hol tanulsz vezetni?

2015. febr. 27. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Nekem legelső órán elmondta, hogy magammal szemben mik legyenek az elvárásaim... hogy ha 30 óra alatt nem megy, attól még nem vagyok sem hülye sem béna, sem szerencsétlen. Megbeszéltük a kocsi legalapvetőbb funkcióit (mint pl pedálok :) akkor ültem életemben először volán mögött), egy darabig eljátszogattam az ülés és a tükrök beállításával, és aztán már csak az maradt, hogy köröztünk a tanpályán, fordulgattunk, parkolgattunk. Persze érdekes volt, mert első órán kb a saját sávomban sem tudtam tartani az autót.


Megmondom őszintén, a kresz a vezetnitanulás kezdetén nem olyan fontos. vagyis persze hogy az, de nem te fogsz erre figyelni, hanem az oktató. Ő figyeli a táblákat, az útburkolati jeleket, a gyalogosokat, a többi autót, te csak vezetsz, próbálod uralni a kocsit. Majd ha ez már megy, akkor jön az, hogy a környezetedet is neked kell figyelni. De ez még messze van.


Hogy miről fogtok beszélni az oktatóval? Nehéz kérdés, oktató-függő a dolog... volt, hogy könnyekig röhögtem magam azon, hogy sem az irányokat nem tudom, sem a színeket... de volt, hogy azon témáztunk, hogy ki hogyan puskázott a vizsgáin anno. Szóval ezen ne görcsölj.

2015. febr. 27. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 krissztus ***** válasza:
0%
még jo hogy nem c vagy ce jogsit csináltok felakasztánotok magatokat szerintem:)
2015. febr. 27. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
Én pár napja voltam az elsőn. :) Annyira izgultam, hogy rossz helyen vártam és el is ment az órából egy kicsi. Befizetett csekket szerintem kell vinni, ha nem kellett előre leadni. Nálam annyi volt, hogy beültünk az autóba, átvettük a "tanmenetet", az autó átvizsgálását, kérdezett ezt azt. Ha valamit nem tudtam, akkor elmagyarázta. Várom már a következő órát! :)
2015. febr. 27. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!