Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » NSU Ro 80 szerviz?

NSU Ro 80 szerviz?

Figyelt kérdés

Adott egy NSU Ro 80, a célom egy veterán vizsga lenne vele, a karosszéria és a beltér rendbetétele elég jól halad, viszont motorikusan is lenne mit javítani, viszont itt kicsit megakadt a dolog. Ahol eddig próbálkoztam, nem igen akarták elvállalni, főleg miután szóba került, hogy veterán vizsgára kéne egy teljes felújítás.


Valaki nem tud szakit vagy műhelyt Fejér megyében vagy esetleg BP-en? Még nem annyira sürgős mert tavasz közepe-nyár eleje lesz mire elkészülünk a beltérrel és a karosszéria javításával.



2015. febr. 25. 12:51
 1/5 anonim ***** válasza:

Huha...igen komoly feladat egy ilyen autót felújítani, főleg veteránosítani. Megvan hozzá minden dokumentációd? Alkatrészekkel hogy állsz?

Bocs h pesszimista vagyok veled kapcsolatban, de ismerve az autót, ez még a külföldi restaurátor műhelyeknek is komoly kihívás. Ezt az autót fénykorában sem tudták rendesen szervizelni, ezen is bukott meg a dolog és vált rövid életűvé.

A motor kapcsán keress fel olyan műhelyeket, ahol Mazda RX motorokhoz értenek, mert ugyan az a wankel konstrukció.

2015. febr. 25. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
hát nem kicsi fába vágtad a fejszédet!ezen az oldalon konkrét választ nem fogsz kapni a kérdésedre,mert az itt lévő emberek 98%-a nem hogy nem látott ilyen autót,hanem konkrétan még nem is hallott róla!én is azt mondanám hogy mazdásoknák érdeklődj!sajnos nem tudom a nevét,meg hogy hol van a műhelye,de van egy rx8-asokkal foglalkozó csávó itt magyarországon,és nagyon dicsérik,több versenyre készített rx8 nak épitette a motorját!
2015. febr. 25. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Igen, papírokat sikerült intézni, bár majdnem egy évbe telt mire legálisan közlekedhet az itthoni utakon, Hollandiából érkezett.


Igen, tisztában vagyok vele, hogy mekkora fába vágtam a fejszét, de minél nehezebb az út a végén annál nagyobb lesz a sikerélmény. Emellett gondoltam ha már ilyesmibe fogok bele olyan típust szerettem volna alapként ami önmagában is ritkaság. ( 4 évembe telt mire találtam egy eladó darabot )


Mazda Wankelekkel foglalkozó műhelyekre gondoltam én is végső mentsvárként, ha motorikusan rendbe tudnák tenni. ( Menni megy, de még önmagához képest is irreálisan magas ( 25-30 liter ) közötti fogyasztással illetve a váltón is érződik már, hogy nagyon darabosan jár.


Felfüggesztést, stb. már valószínűleg bármelyik szervizben megoldható lenne egy kis utánajárással, a motor az ami a fő probléma.


Mindenesetre esténként nekiállok szerintem forumokat bújni Mazda gurukat keresgetni.

2015. febr. 25. 14:32
 4/5 anonim ***** válasza:
Ajánlom a mazdaklub.hu oldalt, ott tuti tudnak segíteni.
2015. febr. 25. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Közben sikerült megoldani, a Mazdaklub volt végül a megoldás, ott irányítottak egy szakihoz aki ért hozzá és még az alkatrészeket is be tudja szerezni külföldi gyűjtők révén.

Ha minden a tervek szerint halad, szeptemberben megy vizsgára, ha elkészül töltök fel pár fotót róla. :)

2015. jún. 6. 15:54

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!