Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Milyen első autót ajánlanátok...

Milyen első autót ajánlanátok nekem? Alig vannak igényeim, viszont megbízhatót, viszonylag fiatalt keresek!

Figyelt kérdés

Egyedül utazom főleg, esetenként a párommal. Akár 2 személyes is lehet, nincs szükségem helyre.

1.4 benzint nem szeretnék, mert annyira kell pörgetni a motort, hogy a fogyasztása megugrik és mégsem adja meg a kellő teljesítményt.

Legalább 1.6 benzin legyen vagy valami kisebb dízel.

110 le egy kis kasztniban bőben elegendő.

Esetleges nyaralásokkor jól jöhet az autópályai 6. sebesség.

Ne legyen smart méretű kasztni, a biztonság is fontos!


Márka bármi lehet, a kinézet nem annyira számít, mert terveim szerint 4 éven belül lecserélem!


Pályakezdő vagyok, 2 milliónál nem nagyon szeretnék többet költeni, de rá lehet beszélni, ha jónak látjátok!

Maximális keretem 3,5 millió.


2015. febr. 24. 21:48
 1/7 anonim ***** válasza:
1.4 vagy 1.6? Észre nem fogod venni a különbséget. Főleg ha még nem vezettél több fajta autót. Nekünk 1.4-es kalos van de 3 ezer fölött még nem igen láttam a fordulatszámmérőjét:) Csak akkor ha kényszerből húzom neki, ne hogy ellustuljon. Inkább 1.0 és 1.4 között lenne különbség. Amúgy ennyiért 4-5ös golf, corsa c, mitsubishi carisma, vagy hasonló.
2015. febr. 24. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Látod, még nem is dolgoztál és máris tele vagy lével...

De a 2 millió egy fiatal autóhoz kevés, keress kevesebb igénnyel.

A kétszemélyes autókban nincs sok hely a motyóknak.

Márpedig ha sokat utaztok, ezt gondolnám fontosnak.

Átlagautóból kijön 2 millióért hat-hét éves,

Astra, Focus, Octavia, ezek egyike sem túl kényes.

2015. febr. 24. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Corsa, Polo, esetleg Fiesta szerintem jó lenne neked. Ekkora kasztniban a 110 lóerő minden csak nem éppen gyenge
2015. febr. 25. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 Beviz Elek ***** válasza:

Nem kell sosem pörgetni a motort. 1.0-s Suzukim volt és senki sem kényszerített a gáz taposására. Annyit kell menni amennyi kényelmes az autónak. Mentem vele 4,5-ös fogyasztással is hosszútávon, de 8 literessel is ugyanazon az úton.


A 6. sebességhez azért kell paci is hogy bírja a motor, újabb/erős autókon találsz ilyet


Ha szóba jöhet a dízel, akkor az Alhambra/Sharan ami jó lehet. 1.9 PDTDI. Ilyenünk volt, 6 sebességes, nagy, csúnya, keveset fogyaszt és meglepően jól ment.


Egyébként benzinpárti vagyok, legyen benne legalább 2.0-s motor és haladjon :)

2015. febr. 25. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 szántóvető ***** válasza:

ami a legfiatalabb a francián kívül az a focus,valami ilyesmi:

[link]

ne szórd el az összes pénzed,jól jöhet az még másra.

2015. febr. 25. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Focust írtam volna én is.

Focusok esetén azt szoktam figyelni, hogy a sokat használt mk3 Focusok lámpáinak a szélvédő irányába álló sarka meg szokott feketedni a sok használattól. A céges autóknak általában már látszik az "égésnyom". Ebből le szoktam venni, hogy az adott autóban nem 100e, hanem 200e, vagy ennél is több km van.

2015. febr. 25. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Nekem is a Ford Focus jutott eszembe, az 1.6 TDCI 4-5 litert eszik, a 109 lóereje pedig nagyon jól van elosztva, lehet vele haladni is. Ja és 110 lovas autóból nem nagyon találsz 6 sebességeset, felesleges is.
2015. febr. 25. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!