Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Hany km-t lehet megtenni, egy...

Hany km-t lehet megtenni, egy karbantartott motorral?

Figyelt kérdés

Adott egy 2002-es VW Bora 1.6 benzines auto.Szinte uj koratol ismerjuk,amikor vettük alig 20 ezer volt benne. Olajcsereperiodusra nagyon figyeltunk,igy az eddig megtett 180.000 km alatt nem kellett komolyabban belenyulni. A kerdes,mennyi lehet meg benne? Mikor erdemes lecserelni?

Azt latom/hallom,hogy a dieselesek tovabb birjak,ott nem ritka a fel millio km sem,de egy 1.6-os benzinest nagyon ritkan latni 300.000 folott (mobile.de-bol kiindulva).



2015. febr. 18. 17:19
 1/9 anonim ***** válasza:

1.8 benzinem van, nekem is német, de bmw. még széthúzva nem volt a blokk, a km állása pedig 378 ezer km.

Még megy, hiba nélkül, szép hangja van, jó erőben van, nem füstöl, nem eszi az olajat, és nem fogy a hűtővíz sem.

Szóval karbantartástól függ, láttam már olyan 4-es golfot hogy full olaj volt a blokkja, életében kb 2szer ha volt benne olaj cserélve, 75 ezer km-rel áll a garázsban mert új blokk kéne bele.

Na érted.

Én még ezzel a 378 ezer km-rel is elindultam barátnőmmel a balatonra, ami tőlünk majd 500 km... :D

Hiba nélkül megjártuk :)

2015. febr. 18. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Akármelyik szivó benzines elmegy 300 ezer km-t.
2015. febr. 18. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Baaarátaim most csinálnak egy majdnem 400e km-t futott 1.4 benzines F Astrát. A gép új kora óta a haveré, minden szervizt betartott, minőségi olaj, szűrő, stb.. Sokat hajtotta városban, utánfutózott is vele (kombi) és nem finomkodik a gázpedállal. Ez idő alatt egyszer volt egy hengerfej felújítás. Most jött el az ideje egy újabb hengerfej felújításnak, kap egy gyűrű/dugó garnitúrát, kicserélik a csapágysort és további 200e km-ig biztos nem lesz gond vele. A hengerek és a főtengely ennyi kilométer alatt sem koptak el annyira, hogy fúrni/köszörülni kellejen őket.

Ezzel csak azt akartam hangsúlyozni, hogy a 180e km semmi egy mai motornak, ha odafigyelnek rá.

2015. febr. 18. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Bocsi, beragadt az "a" :)
2015. febr. 18. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Swift sedan taxi:1.300 000 km,csak szíj és olajcsere
2015. febr. 18. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Sokban függ a használat módjától. Autópálya használat mellett még a 300e sem sok. Ha csak városban használod akkor meg már közel lehet a vég.


Minden esetre 180e-rel még egy 100-as egész biztos van benne, akár milyen barbár módon használták. Ha meg vigyáztak rá akkor sokkal több is.

2015. febr. 18. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
4es minden tiszteletem, az aki lehuzott 1.3 milliót egy swiftben az keményebb lehet mint bear grylls. nem mindennapi próba tétel lehetet.
2015. febr. 18. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Azért az túlzás, hogy a dízelek tovább bírják, inkább azt mondanám, hogy a várhatóan nagy futás esetén dízelt szokás venni. Haveromnak van egy 2.0-s Audija, ami 700 000km környékén jár már és köszöni szépen még megvan.
2015. febr. 19. 02:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 Wadmalac ***** válasza:
Nekem benzines V6-om van, most vagyok 390.000 km-nél, még motorikusan minden pöpec.
2015. febr. 19. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!