Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Egy jó állapotban lévő lada...

Ricsi13 kérdése:

Egy jó állapotban lévő lada 2107 hány km-t tud egyhuzamban megtenni? természetesen elég benzinnel Mert én 300-400 Km-t akarok utazgatni vele és félek hogy leáll, lefullad Ennek nagy az esélye?

Figyelt kérdés

2014. aug. 2. 21:05
 1/5 anonim ***** válasza:
Egyáltalán nem nagy az esélye, ha a karbantartásokat megcsinál(tat)od lelkiismeretesen akkor nyugodtan nekivághatsz az útnak. Hűtőfolyadék és motorolaj legyen a maximum jelzésig töltve és nem lesz semmi gond.
2014. aug. 2. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Szerintem ez a sofőr állóképességén múlik, hogy meddig képes alvás nélkül vezetni. Ha váltsák egymást a sofőrök, akkor a következő olajcseréig. Akkor muszáj lesz leállítani.


Kicsit vicces a kérdésed. Én egy 1978-as 2101-essel tettem már meg mostanában többször napi 400-500km-eket. Meg se kottyant neki.

(Az olaj és a hűtőfolyadék szintje a min és max között volt kb félúton induláskor. 500km-rel később is szemre kb ugyan ott.)

2014. aug. 2. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
normális tempóval akármilyen autóval akármeddig lehet menni, hiszen ha van olajzás, van hűtése, akkor miért állna le? Ahogy mondták a köv olajcseréig is mehetnél vele, sőt tovább is, még a motor be nem sül az elhasznált olaj miatt elméletben...
2014. aug. 2. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Miért állna le? Miért fulladna le? Ha rendben van, hozzáértő építette a motort (vagy még Togliattiban építették, mert ott tényleg értettek hozzá) és jól van beállítva (nem ám jóskapista-módra, "én tudom jobban" módszerrel), akkor a 2107 láncos, mikrokapcsolós "Ózon" karbival és vákuumos előgyújtás-szabályzóval szerelt motorja addig megy, amíg van benne benzin. Majd olyan 50.000 km után érdemes figyelni a vezérműlánc és a láncfeszítő saruk kopását, mert az adja meg magát leghamarabb. De addig - ha tudod használni és nem hajtod hidegen - abszolút problémamentes. Egyszerűen nem szabad leállnia, lefulladnia, tönkremennie, mert ezek már 40 éve is megbízható, több tízezer kilométerre tervezett gépek voltak. 300-400 km-t gond nélkül (írhatnám úgy is, hogy: röhögve) tudniuk kell a megfelelő alkatrészekkel.
2014. aug. 11. 01:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
Attól függ milyen múszaki állapotban van. ha jó akkor elmész vele bőven annyit.
2014. szept. 1. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!