Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Egy sport autó mitől sport autó?

Egy sport autó mitől sport autó?

Figyelt kérdés
Ill. egy luxus autó mitől luxus autó?

2015. febr. 15. 10:09
 1/3 anonim ***** válasza:
90%

Nincs pontos definiciója, van aki már a 320-as BMW-jét is sportautónak hiszi, vagy egy fullosabb Audi A4-et is luxusautónak mondanak sokan, főleg ha fiatalabb példányról van szó.

Amúgy sportkocsinak igazából azokat az autókat szoktuk nevezni, amik gyárilag sportosnak vannak tervezve (kemény futómű, hangos motor, stb), például egy 1.6-os Golf nem sportautó, de egy GTI már nevezhető sportautónak, mert a Golf sportos változata. Vagy egy Audi A4 nem sportautó, de egy S4, vagy RS4 már az, jobban mondva sportos utazóautó.

Az igazi luxusautók a Bentley, Rolls Royce, stb. De egy fullosabb Audi A8 is bizony luxusautó. A luxusautóknak vannak bizonyos kiváltságaik, amiket az olcsóbbak nem kapnak be, például különleges bőr az ülésen, vagy valamilyen különleges faberakás, meg hasonló dolgok. De most állandó a fejlődés, mig régen mondjuk a tempomat csak az S-klasse kiváltsága volt, ma van a Loganban is.

De vannak sportos luxusautók is, például Audi S8, S63 AMG, amik alapból kényelmes luxusautók, de ha akarod, akkor úgy megy mint egy Porsche. Az újakat már gyakorlatilag 2 az 1-ben autónak is lehet tekinteni, mert az elektronikával tudsz választani, hogy vajpuha legyen a futómű, és hangtalan a motor, mint egy mezei A8-ban, de egy gombnyomás, és kőkemény lesz a futómű, a motor hangja meg olyan lesz, mint egy Lamborghinié.

2015. febr. 15. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Nekem a sportautó valahol a Mustangnál kezdődik. :))
2015. febr. 16. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
én a saját Alfa 159-emet sportautónak tekintem, persze igazán a Brera lenne az, de nekem ez is az :)
2015. febr. 16. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!