Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mennyibe kerülhet egy Audi 80...

Mennyibe kerülhet egy Audi 80 1.9 Tdi 1z motorkódú motor teljes felújítása?

Figyelt kérdés
1 millió kilométernél már több van benne. Elég jelentős már az olajfogyasztás, mellette a fékolajat is eszi. Kéken füstöl és a teljesitmény sem az igazi már. Viszont sehol egyrozsda, a futómű is kiváló.
2015. febr. 7. 09:55
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Na igen, ezek nem nagyon rohadnak.

Nem lehet, hogy csak a turbója rossz?

Nem biztos, hogy még nem volt fúrva, le kell szedni a hengerfejet, megnézni, milyen a henger. Ha lehet, akkor jó minőségű gyűrűvel kell meggyűrűzni. Én egy kopott dízel Opel motort gyűrűztem meg, azóta kb 40 ezret ment, és még mindig jól tartja magát.

Igaz, ezt én csináltam magamnak, így összesen 20 ezerbe volt.

De ha nagyon kopott a motor, egyszerűbb lenne nézni bele másik fűzött blokkot, a hengerfejet meg fel kell újítani, ha kopott.

Ha így elviszed egy szerelőhöz, felcsillan a szeme, és elkér tőled min 150 ezret.

Aztán megcsinálja ő is 20-ból...

2015. febr. 7. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
A motor még nem volt széthúzva! 96 óta nálam van, akkor volt benne 150e km. Nagyon sokat mentem vele, külföldre is. A turbót már szétszedtük szerelővel, ki lett takarítva, nem lötyög benne a tengely. Viszont szerintem már arra is ráfér egy újítás. Ez a motor örökös szinte ha karban van tartva, de már nem győzöm pénzzel annyi olajat után kell önteni+fékolajat is. Mindenképpen teljesen fel akarom újítani hogy még elmenjen pár százezret és megbízható legyen, hosszabb útra is el merjek vele indulni. én olyan 2-300 ezer között saccolom a teljes felújítást, nem tudom ennyiből megvalósítható?
2015. febr. 7. 11:23
 3/12 anonim ***** válasza:
2-300e talán akkor elég, ha mindent te csinálsz rajta. Csak a szerelő munkadíja 150-200e.
2015. febr. 7. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Mi köze a fékolajnak a motorhoz? Javaslom a fék azonnali átvizsgálását, mert a fékfolyadék nem fogyhat!
2015. febr. 7. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Egy szerelő mondta, hogy a főfékmunkahengernél vákum van, onnan megy egy cső a motorhoz és hogy ott átszívhatja. Egyébként rendesen fog a fék át lett nézve, és sehol sem folyik belőle.
2015. febr. 7. 18:56
 6/12 anonim ***** válasza:

"Egy szerelő mondta, hogy a főfékmunkahengernél vákum van, onnan megy egy cső a motorhoz és hogy ott átszívhatja."


Sürgősen válts szerelőt! A vákuum nem szívja át az olajat a főfékhengerből, hanem elkopott a karmantyúja és folyik belőle! Ha valóban ez a hiba, azonnal cserélni kellene a főfékhengert! Azért, ha hátul dobfékes én levenném a dobokat és ellenőrizném a hátsó munkahengereket.

2015. febr. 7. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
A főfékmunkahenger fél éves. Hátul is tárcsa. akkor nem tudom hová tűnik a fékolaj.
2015. febr. 7. 20:30
 8/12 anonim ***** válasza:
Ilyenkor le szoktuk venni a főfékhengert és megnézni (hiába fél éves), mert lehet hogy ott van az eltűnt olaj a szervódobban és előbb-utóbb szétmarja a membránját.
2015. febr. 7. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

felfúratod, az kis pénz. Hajtókart már lehet h ki kell cserélni mert elég sokszor mozdult már el minden irányban.

Az a jó hogy az 1.9 tdi (90-110)hez rohadt sok és olcsó az alketrész. Mi van ha kis pénzért veszel bele egy 300ezer kilométeres motort kompletten?

2015. febr. 7. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

ezért egyszerűbb elmenni egy szakival venni egy fűzött blokkot. Ott megméri a hengert, ha a henger jó, lehet rá venni gyűrűket 20-30 körül.

Hengerfejnél elég a vacak alkatrészek cseréje, szelepülések, szelepek.

Ha csak beadod a szerelőhöz, tuti, leszedi rólad a gatyát is. :(

Nekem is az álmaim között szerepelnek az ilyen tulajok.

2015. febr. 8. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!