Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mik egy személyautó hasznos...

Livivs kérdése:

Mik egy személyautó hasznos felszerelési tárgyai?

Figyelt kérdés

Kedves Olvasók!

Szeretnék egy kis közvélemény kutatást végezni. Vannak egy autónak kötelező és ajánlott tartozékai (háromszög, ES doboz, mellény, izzók stb.), amik meg is vannak, de engem leginkább az érdekelne, hogy ki mit tart még a kocsijában ezek mellett, ami szerinte hasznos, és ha nem is feltétlenül szükséges, jó ha van. Pl. bicska, benzinkanna, gyal. ásó, stekk- v. zseblámpa stb, de azért nem egy zombiapokalipszisre gondoltam! ;)

Köszönöm előre is!



2015. febr. 6. 14:53
 1/9 anonim ***** válasza:

Télen egy pléd nem árt. Mivel minden súly terheli a kocsit én nem sok mindent. Csavarkulcs kerékcseréhez,egy mini zseblámpa, napszemcsi, rongyok,csavarhúzó készlet esetleg villáskulcs is bár az inkább már a lakásban van.

Van egy svájci bicska is, de még sosem kellett :-) +CD-k zenéhez :-) +mini zacskók szemetesnek.

2015. febr. 6. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Vontató kötél, meg 3 postás zsák, van még motorolaj, villogó, tölcsér, benzinkanna meg benzincső, ez a kutyogtatós.
2015. febr. 6. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Attól is függ, melyen távolságokra közlekedik az ember otthontól, a várostól.

A felsoroltakon túl hasznos lehet még a bikakábel, amit jó esetben soha nem kell használni, de ha mégis...

Országúti hosszú utazásoknál télen a hólánc is hasznos lehet, sőt néhány országban kötelező is az autóban tartani.

Ismerek olyanokat, akik nem tankolják tele az autót, de van náluk néhány liter benzin tartalékban - erről az a véleményem, hogy legyen több a tankban... (vannak autó típusok, amelyek különösen nem díjazzák, ha kifogy a benzin)

2015. febr. 6. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 Vizéli László ***** válasza:
A felsoroltakból nekem nem minden van, viszont kiegészíteném a listát egy indítókábellal.
2015. febr. 6. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
zseblámpa, ami egyben a csomagtartó világításért is felel.
2015. febr. 6. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Pzs, fogpiszkáló, napszemüveg, navi és telefon tartó konzol, + ezek töltői, CD-k, és télen hólapát.
2015. febr. 6. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Nálam például mindig van egy guriga vécépapír. Sose lehessen tudni.


Ezen kívül bikakábel, vontatókötél, egy kis fejsze (nem, nem önvédelemre), egy palack ásványvíz (időnként elfogyasztva és cserélve), duct tape, egy ezeréves mobiltelefon (segélyhívásra jó, másra nem), egy régi Zippo öngyújtó egy fél palack hozzávaló benzinnel, meg még egy halom szemét, ami szerintem nem lényeges. Plusz ami nem jut hirtelen eszembe. :)

2015. febr. 6. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Autós kompresszor van mert ha defektet kapnék és a pótkerék is lapos akkor hiába cserélném ki. Most télen tartok az autóban jégoldót, van még egy rongy is amivel a szélvédőt törlöm ha nagyon párás.

Holnap szerintem egy partvis fejet is teszek be, hogy le tudjam kotorni róla a havat.

2015. febr. 7. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Jajj azt elfelejtettem, nálam még van egy gázpisztoly is a kesztyűtartóban, biztonság kedvéért gumival töltve
2015. febr. 7. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!