Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mi a teendő Lefoglaltam az...

Scrin kérdése:

Mi a teendő Lefoglaltam az autót de már nem kel?

Figyelt kérdés
Adva van egy autó kereskedés, elmentünk kinéztem egy autót amit lefoglalóztam 50eft, meg volt szükséges nyomtatvány kitöltése és az okmányokról a fénymásolat, másnap hivnak hogy kell nekik a lakcimkártyám, mert anélkül nem fog müszakizni az autó, ennek nem volt magyar rendszáma.Én ezt furcsáltam ezért utána kérdeztem kiderült hogy valóban van egy hely ahol kérik, következő nap felhiv a kereskedő és ocsmány módon elkezdett sértegetni, és ordibálni kezdett hogy mit képzelek magamról hogy én össze vissza telefonálgatok ki vagyok én stb, na itt elgondolkodtam azon hogy akarom e az autót, mert úgy gondoltam ilyen emberrel nem kötök üzletet, utána ennek ellenére felajánlottam hogy abban az esetben kell az autó ha meg csinál egy állapot felmérést, természetesen nem volt hajlandó, a lakcim kártyámat sem adja oda csak ha ki megyek érte, de én nem akarok ezzel az emberrel találkozni sem, kérdésem az lenne ő mit tud tenni ami nekem nem lehet jó?Neki mik a lehetőségei mert azt mondja hogy mennyek ki és irásban mondjak el arról hogy nem kell az autó, és indokoljam meg neki.Mi van akkor ha én ezt nem teszem és elmegyek feljelenteni?

2015. febr. 5. 15:55
1 2
 11/17 Wadmalac ***** válasza:

Óriási jogi különbség van a foglaló és az előleg között. Az előleg visszalépésnél visszajárna. Annyi, hogy foglaló esetén az eladó nem tarthat fenn közbenső eladási jogot, előlegnél (előleg szerződéstől függően) igen.

SOHA ne írj alá foglalót, max. előleget, de az előleg szerződésen is szerepeljen, hogy bármely fél visszalépésekor visszajár.

A leírásod alapján az eladó sem korrekt.

Fordulj sürgősen a fogyasztóvédelemhez, ők tudják, mennyire tudsz ebből jól kijönni és az eladó rosszul.

Ha bizonyíthatóan felrúgta az autókereskedésekre vonatkozó szabályokat, akkor még a foglaló is visszajárhat. Csak legyen a kezedben hiteles infó, ehhez kell a fogyasztóvédelem.

A kereskedő sem akar bíróságra járni, főleg, ha esélyes, hogy bukja. A fogyasztóvédelem jogi támogatásával le lehet törni a szarvát.


[link]

[link]

[link]

2015. febr. 6. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:

Az eladó sem korrekt?


Tudjátok, hogy megy ez, meg van kenve pár ember a vizsgabázison,okmányirodában így egy nap alatt le tud rendezni 10 autót is akár. Ő is halad, az ügyfél is jól jár. Erre okoska egy telefonnal bebuktatja a mutatványt... :D


A leírásból úgy tűnik, hogy külföldről behozott autóról van szó, azért kellettek az okmányaid, hogy úgy nézzen ki, te honosítod magadnak.


Tudjuk, hogy ez a korrupció melegágya el is ítélem, fujj! De, ezekkel a bulikkal a kereskedő is jól járt és a többi vevő is - mármint az egyszerű, gyors és problémamentes ügyintézéssel, nem az autóval, amit fillérekért megvettél volna .


Oké, nem korrekt, védi a saját bizniszét - meg a többiek s3ggét is - ezért is mondta telefonban, hogy nem tud róla, mert ha elmondta volna, hogy mennek a dolgok és te ez alapján megteszed a feljelentést, akkor bukik mindenki.


Szóval lehet az eladó inkorrekt, de azért a kérdezőnek sem sok gerinc adatott meg, hogy nem mer elé állni, ha már így elb aszta a bulit...

2015. febr. 6. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 Wadmalac ***** válasza:

Hát tulajdonképpen mindkét oldal hunyó.

Foglalót elvárni balekszivató disznóság, aláírni és kifizetni meg balekság.

Eladónak is illett volna elmagyaráznia, mi miért van és kell így.

Úgy tűnik, mindkét oldalon hiányoztak a normális vevő-eladó kommunikáció alapkövetelményei.

Értelmes emberek az ilyesmit tudják egymás közt rendezni. Ha mindketten azok.

Ha nem, nos...akkor marad, amit írtam.

2015. febr. 6. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:

"mert azt mondja hogy mennyek ki és irásban mondjak el arról hogy nem kell az autó, és indokoljam meg neki.Mi van akkor ha én ezt nem teszem és elmegyek feljelenteni?"


Hááát... Lehet, hogy első körben kinéz neked egy-két közepes pofon a kereskedő haverjaitól!

Bár lehet, hogy csak egyszerűen beperel, hiszen jelen esetben nála van az adu, mert aláírtál egy vételi ígérvényt is, és a kereskedő közben biztosan elindította a honosítást a nevedre, ha eléggé gyors volt, már a forgalmi is a nevedre szól!

2015. febr. 6. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 A kérdező kommentje:
Nálam ami ki borította bilit az az hogy elkezdett velem ordibálni, sértegetni. Kérdezem én ezek után ki venne ilyen embertől autót? Nem volt joga velem ordibálni, ezzel felrúghatta a megállapodásunkat?Vajon itt a fogyasztó védelem mellém állna?Talán vissza kapnám az 50eft?Erre keresem a választ most. A lakcím kártyám továbbra is nála van, és csak akkor adja oda ha kimegyek érte.
2015. febr. 6. 22:36
 16/17 A kérdező kommentje:
Amúgy meg a vizsgázás előtt szóltam hogy nem kell az autó, erről írásos feljegyzés is van.
2015. febr. 6. 22:54
 17/17 anonim ***** válasza:
Nekem az sem tiszta, hogy egy vételi szándékon mit változtat, némi ordibálás. Ha nekem kell a kocsi, tőlem aztán ordibálhat, hogy kidől a valaga, akkor is megveszem. :))
2015. febr. 6. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!