Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mi a funkciója a kettős...

Mi a funkciója a kettős tömegű lendkeréknek?

Figyelt kérdés
2015. jan. 30. 15:56
1 2 3
 1/23 A kérdező kommentje:
És mi történne ha kiszereltetném?
2015. jan. 30. 16:00
 2/23 anonim ***** válasza:
2015. jan. 30. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 A kérdező kommentje:
Megtalaltam a cikket. De gondolta m egy zold kezert cserebeszivesen osszefoglqlna nekem vki a lenyeget .
2015. jan. 30. 17:04
 4/23 anonim ***** válasza:
23%
Nincs kedvem elmagyarázni részletesen, de azért olvass el néhány cikket működéséről, mert ha tudnád mi az, nem fordulna meg a fejedben hogy kiszereld. Ugyanis nélküle mozgásképtelen az autó.
2015. jan. 30. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 A kérdező kommentje:
A regi autokban sincsen, azok miert nem mozgaskeptelenek?
2015. jan. 30. 17:46
 6/23 anonim ***** válasza:
100%

Azokban is van, csak egytömegű.

Amúgy a motor által keltett rezgést csillapítja.

2015. jan. 30. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:

A kettős, vagy kéttömegű lendkerék csak kényelmi szempontok miatt került bele az autókba. Egy célja van, hogy kevesebb rezgés jusson az utastérbe a motorból.


Sok autóhoz lehet kapni a gyári helyett kb. féláron szetteket, amikben hagyományos lendkerék van. Persze néhány dolgot ki kell cserélni, nem elég csak a lendkereket és a kuplungtárcsát.

2015. jan. 30. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:

A kettős tömegű sem csak kényelmi szempontokból került bele, bár a legnagyobb hatását tényleg itt érezni. Elég sok rezgést elnyel, amikek nem pont élettartam növelő hatása van a váltóra nézve.

Igen, a régi autókban még nem volt kettős tömegű lendkerék , viszont régen egy két literes dízelben csoda ha volt 80 ló, most meg van benne közel kétszáz. De régen nem volt turbó sem, meg klíma sem, meg abs sem és még sorolhatnánk. A régi autó az nem olyan, mint az új autó.

2015. jan. 31. 02:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
hol lehet kapni olcsóbban kettőstömegű lendkereket?? Én pont ma rendeltem meg az UNIX-nál és 413 344 ft áfával együtt, LUK márkájú. A szerelő körbetelefonált egy rakat embert de hiába.
2015. febr. 9. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 A kérdező kommentje:
Újítasd fel [link] . Így biztos nem fog 400 ezerbe fájni.
2015. febr. 9. 18:33
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!