Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Autóm ajtajában vizet találtam...

Autóm ajtajában vizet találtam, hogy tudnám megjavítani, hogy ne engedje be?

Figyelt kérdés

tehát pontosan arrol lenne szo, hogy ahogy van az a blak az ajtóba. A külső az ajton van rajta a belső meg a kárpiton. Ez zárja ki a vizet h ne folylon be mint nekem meg aa porvédő stb. nem tudom mi a hivatalos neve így csak ugy tudnám jellemezni h ajto ablak vízzáró léc:D


utángyártottat nem lehet venni. viszont csak a külső 17E lett volna. Ezzel van a gond végülis. Az árával. A két oldalra már ott van h 34E kerekitve 35E. Nem lehet ezt valahogy megjavítani? Hogy ne engedje be a vizet. Nem sokat ugyan de csak volt benne.


2015. jan. 29. 23:46
 1/6 anonim ***** válasza:

A vízlehúzó gumik nem vízzáróak tökéletesen, még az új autóknál is kerül némi víz az ajtóba. Egy kevés víz az ajtó aljában teljesen természetes dolog ilyen csapadékos időben. Ennek elvezetésére az ajtók alján vannak vízkivezető nyílások, ezeket időnként ellenőrizni kell, mert eldugulásuk esetén viszont már komoly mennyiségű víz képes lötyögni bennük. Problémát ez a víz, csak az idősebb autóknál szokott okozni, amikor már a gyári üregvédelem elöregszik, kirepedezik, ezáltal be tud jutni a peremezések közé és elindít egy korróziós folyamatot. Egy viaszos üregvédelem 3-4 évre megfelelő védelmet nyújthat.

Szóval, ha a gumi szemre jól néz ki, nincs elöregedve, repedezve, nem karcolja az üveget, akkor felesleges kicserélni.

2015. jan. 30. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
ezt nem tudtam:) Köszönöm az infokat:) Tényleg csak 1 nagyon minimális víz volt az ajtóban, talán egy 0,3cm v lehet még annyise. Most kicsit megnyugodtan megkerem azokat a lyukakat aztan befúlyom beviaszolom.
2015. jan. 30. 11:16
 3/6 anonim ***** válasza:
Az üregvédelmet csak nyáron csináld, vagy meleg garázsban, mert ilyenkor túl sűrű az anyag, nehéz kifújni és nem folyik be azokra a helyekre, ahová a víz simán bejut. Lehet venni sprayben is, az ajtókhoz az is megfelel.
2015. jan. 30. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
sima szilikon spray az jo?
2015. jan. 30. 18:09
 5/6 anonim ***** válasza:

A szilikon hosszútávra nem jó, nem tudod befújni a résekbe, hamar lekopik és nem folyik be oda, ahová kellene. Az üregvédő speciálisan erre a célra lett kitalálva, egy ilyen tökéletesen megfelelne:


[link]

2015. jan. 30. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm!
2015. jan. 31. 14:32

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!