Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Melyik autót vennétek inkább...

Melyik autót vennétek inkább (közel azonos áron) opel astra F 1.7 D vagy volkswagen golf III 1.9 tdi?

Figyelt kérdés
Meghallgatok más hasonló "kategóriájú" autót is

2015. jan. 28. 02:44
 1/7 anonim válasza:
Ezen golf motorokról nagyon sok jót halottam, az opelnek a dieseljéről nincs információm.
2015. jan. 28. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Ebben a kategóriában ez a kettő a legjobb.

A golf kényelmesebb, komfortosabb belülről. ÉS lényegesen erősebb is. Alvázvédelem terén nincs túl sok különbség, de itt a Golf javára billen a mérleg. Viszont azt számold hozzá, hogy ugyanannyiért lényegesen rosszabb Golf-ot kaphatsz. Az alkatrész egy egész kevéssel olcsóbb az Opelhez. Kérdés, hogy neked van-e igényed arra a pluszra amit a Golf nyújt

2015. jan. 28. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

A Golfokat nem ismerem, csak annyit látok belőlük, hogy a hülyegyerekek kedvenc márkája.

Ha valamilyen nem kombi golfot látok az úton, fix, hogy egy suhanc Ödönke ül benne.

Ugyanaz a motor van az Audikba is, de abban nagyon komoly galvanizált kasznivédelem van, azok egyáltalán nem rohadnak. Én inkább olyat vennék. A gömbölyű Audi 80.

Az Opel olcsó, de az F Astra már gagyi, legalábbis a Kadettekhez képest, a motor-váltójuk jó, de a kaszni jobban rohad, illetve az apróságok jobban romlanak bennük, mint ablaktörlőmotor, relék, tetőkárpit, stbstb...

2015. jan. 28. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Tapasztalatból tudom mondani, hogy ez a két motor telitalálat. Az 1.7 Isuzu D nagyon tartós, nem is érződik "annyira" gyengének mert a pincéből húz és szerintem a maga szintjén egész "fickósan" zakatol. Persze a helyén kell kezelni. A gyenge keresztmetszet az Opelnél a kaszni, nagy részük épp mostanság rohad ki végérvényesen. Ha gondozott relatíve rozsdamentes Astrát találsz, ezzel a motorral nem nyúlsz mellé. A Golf TDI dinamikus, kicsivel több hibalehetőség (légtömegmérő, turbónyomás szabályzó szelep, turbó) viszont jó forrásból jó kedvezménnyel minden fillérekért van hozzá, és nem is kell gyakran. 5 literből eljár, ahogy az Astra is. A kaszni valamivel jobban bírja mint az Opelnél, de itt is ez a kényes pont. Komfortban ahogy írták, jóval az Astra fölött áll.


Írták előttem a gömbölyű Audi 80 TDI-t, az tökéletes autó a maga korából (ha nem volt rommá törve), a TDI motor minden pozitívuma mellé jár egy galvanizált karosszéria. Félek hogy ebből egy szép példány túlmutat az említett kategórián.

2015. jan. 28. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
golf
2015. jan. 28. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 Dörmögő ***** válasza:
Ha ez isuzu diesel akkor van olyan jó mint a tdi. Kérdés hogy isuzu dízel-e, mert az f astrába szereltek 1.7 Opel féle dieselt is. Azt már nem dicsérik annyira. Az isuzu 1686 ccm
2015. jan. 28. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Dörmögő ***** válasza:
Az Opel diesel meg kereken 1700 ccm.
2015. jan. 28. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!