Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Golf 3 motor probléma. Mit...

Golf 3 motor probléma. Mit kéne csinálni?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Miota bejött a hideg azóta nem igazán akarja elérni a motor a 90 fokot. A héten cseréltem termosztátot, de továbbra is azt tapasztalom, hogy 70ig elmegy, aztán hőmérséklet függően lassan hűl vagy melegszik. Ma pl 60ra ment vissza amig beértem munkába


Mitől lehet és mit kéne csinálni?



2015. jan. 27. 05:46
 1/7 anonim ***** válasza:

Elképzelhető hogy beindul a ventilátor. Ellenőrizd indulás után és akkor amikor látod h visszhűl a víz.

Ha a ventilátor nem megy, akkor lehet hogy a vízhőfok jeladó rossz. Különböző vízhőmérsékleten kell ellenállást mérni az érzékelőnél (a műszer érzékelőnél, nem ami a motorvezérlőhöz megy).

2015. jan. 27. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Most ahogy nézem a vízpumpa nem lett cserélve. Akkor lehet a termosztát sem. Valahogy meg tudom nézni anélkül, hogy megbontanám?
2015. jan. 27. 16:22
 3/7 anonim ***** válasza:

Most akkor cseréltél termosztátot, vagy nem? A kérdésben még azt írtad, hogy te csináltad, de már nem emlékszel rá?

Ha jól sejtem a termosztát nem nehezen hozzáférhető helyen van.

2015. jan. 27. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

A kérdésben el lett írva :S

Cseréltettem. Kuplunggal, vezérléssel és fékekkel együtt.

2015. jan. 27. 20:54
 5/7 anonim ***** válasza:

Mielőtt cseréltetted, ugyan ez volt a jelenség? Mert ha igen, akkor egyszerűen nem cserélték ki.

Ha előtte nem ez volt a jelenség, akkor miért akartad cseréltetni?

A leírásod alapján valóban a termosztát a rossz, nyitott állapotban ragadt be.

2015. jan. 28. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Csere utan egy az egyben ugyan olyan maradt. Tegnap szoltam nekik és visszavittem. Azt mondták ma délutánra visszaadják
2015. jan. 29. 11:05
 7/7 A kérdező kommentje:
most már jó. Kicserélték. 92 fokon nyit, pikpakk felmelegszik és jól tartja ebben a hidegben
2015. jan. 30. 15:03

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!