Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » B kategóriás jogsinál kb....

B kategóriás jogsinál kb. mennyi idő a vezetés?

Figyelt kérdés

Tudom hogy millió egy jogsis kérdés volt már, de ilyet nem találtam.


Szóval lassan 16 és fél éves leszek, ahogy tehetem beiratkozok tanfolyamra.

16 és háromnegyed évesen leteszem a KRESZ-t, elsősegélyt, és mindent. És 17 évesen, november legelején pedig már csak vezetnem kell, szóval megyek vezetni.


A terv (álom) az, hogy még karácsony előtt kezemben lesz a jogsim, mivel a karácsonyfa alá egy autót fogok kapni.


Mennyire lehetséges 1 hónap alatt levezetni az előírt kilométert, és a forgalmi vizsgát letenni?

Esetleg van lehetőség magánoktatóhoz menni, aki csak velem, vagy csak pár emberrel foglalkozik?

Jogsit olyan 2-3 hét alatt küldik?



2015. jan. 23. 15:08
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
75%

Lehetetlen szinte egy hónap alatt levezetni.

Nem tudni, hogy az oktató hogyan ér rá, mennyi ember tanul nála + mikorra lesz vizsga időpont. Én már decemberben vizsgázhattam volna, de mivel egész hónapra be volt telve minden hely, ezért Január 9.-én vizsgáztam.. Meg is lett, majd okmányiroda stb.. és hétfőn jön a jogsi.

Szeptember 19.-én kezdtem el, és Január 9.-e lett a vége.

2015. jan. 23. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
75%

Télen általában kevesebben szeretnének vezetni, de karácsonyra tuti nem lesz jogsid. Ahhoz legkésőbb már december elején le kellene adni az igénylést Okmányirodában, de még akkor sem biztos, hogy az ünnepek előtt megérkezik, hivatalosan 30 napjuk van kiküldeni.

Forgalmi vizsgára sem úgy adnak időpontot, hogy ma végeztem, holnap jövök vizsgázni, általában egy héttel később. 3 hét alatt pedig nem nagyon fogod tudni teljesíteni a kötelező vezetést.


De ahogy elnézlek, jobb is lesz ha kicsit később kapod meg. Addig szépen megnyugszol, rájössz, hogy még kb 60 éved lesz róni az utakat, így remélhetőleg nem ölsz meg senkit az első utadon a nagy sietség miatt.

2015. jan. 23. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
75%
Az oktatók pedig mindannyian "magán"oktatók, egyszerre csak egy ember tud vezetni, az tuti. Ha azt akarod, hogy csak veled foglalkozzon, akkor az drága lenne, mert a rajtad kívül kieső összes órát pluszban kifizettetnék veled, ami mondjuk naponta kb 20-24 000 Ft lenne. Ismétlem, naponta. De ettől persze nem kell félned, ha ilyet kérnél, a legtöbb autóssuliban kiröhögnek.
2015. jan. 23. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
55%
Én napi 3 órát vezettem, oktatóm ráért minden nap. 10nap alatt megvolt, egy hét pihi, majd vizsga. Vezetés rész 1 hó alatt megvolt lazán.
2015. jan. 23. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
28%
16 év 9 hónapos korod után ha meg van a KRESZ, akkor vezethetsz, de csak 17 évesen vizsgázhatsz.
2015. jan. 23. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Azért bátorkodtam megkérdezni, mert hallottam olyasmiket, hogy laza 1 hónap alatt megvolt a dolog, aztán mehetett vizsgázni az illető. Én meg szeretnék már azzal suliba járni, mert nem bírom a tömegközlekedést.


Amúgy nem minden fiatal vezet úgy, mintha üldöznék!

Ugyanúgy látok 30-40-50 éves embereket úgy vezetni, mint aki a körrekordját próbálná megdönteni.

Nem vezetek és nem vezetnék hülyegyerek módjára. Valahogy nem vonz a dolog, főleg ahogy látom a sok hülyét csikorgó kerekekkel elindulni órák után a suliból.

Meg aztán apám dízel Octaviájával amit megkapok, nem nagyon tudnék. 1.6 CR TDI, nem egy gyorsulásbajnok. Valamint szeretnék rá vigyázni.

2015. jan. 23. 16:29
 7/11 A kérdező kommentje:

Hoppá.

Nem 17 éves koromban kezdhetek el vezetni?

Mert én így tudtam.

Ha nincs ahhoz kötve a vezetés hogy betöltsem a 17. életévem, akkor nincsen para, ahogy lehet, elkezdek vezetni.

Így a jogsi TALÁN már december elejére-közepére meglehet.

Ugye?:D

2015. jan. 23. 16:36
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Simán meglehet csinálni, csak beszélni kell az oktatóval, hogy egy héten többször is szeretnél menni vezetni.
2015. jan. 23. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Vezetni csak akkor vezethetsz, ha sikeres a KRESZ vizsgád.

Ott nem kell még 17 éves legyél.. viszont vizsgázni csak is akkor lehet, ha betöltötted a 17-et.

2015. jan. 23. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Azt értem, hogy jogsit csak 17 éves korom után kapok.

Én a kötelező 580 (ha jól emlékszem)

kilométerre értettem, amit az oktatóval kell levezetnem vizsga előtt.

Arról hittem hogy csak 17 éves korom után kezdhetem el levezetni. De akkor hálisten talán mégis meglesz decemberre.

2015. jan. 23. 20:23
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!